گرانی بیش از حد گوشت باعث روی آوردن ایرانیان به شکار حیوانات شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست ایران با اشاره به وضعیت شکار حیوانات در این کشور، اعلام کرد که در شرایط اقتصادی کنونی به‌خصوص در مناطق دورافتاده روستایی، افراد برای تامین گوشت به ‌سوی «حیوانات بی‌زبان» هجوم می‌آورند.

بر اساس گزارش همشهری‌، دوشنبه 25 ژانویه 2021 عیسی کلانتری با بیان اینکه در حال حاضر سه میلیون اسلحه در دست مردم است، که کار جلوگیری از شکار غیرمجاز را دشوار می‌کند، گفت: «اگر سه هزار نفر از این افراد، متخلف باشند و در سال 10 یا 15 بار به شکار بروند، حدود 40 هزار راس از حیات‌وحش شکار می‌شود».

Advertisement

او در پاسخ به این پرسش که مذاکره با وزارت دفاع برای توقف تولید سلاح شکاری به کجا رسید؟ اظهار کرد: «والله زورمان نمی‌رسد. در شرایط اقتصادی کنونی به‌خصوص در مناطق دورافتاده روستایی، افراد برای تامین گوشت به ‌سوی حیوانات بی‌زبان هجوم می‌آورند».

گوشت قرمز در ایران بار دیگر گران شده و برخی کارشناسان معتقد هستند که با گرانی گوشت که خود عوامل متعددی مانند «نهاده‌های دامی، قاچاق دام زنده به کشورهای همسایه و ... دارد»، دارد سفره‌های مردم از مواد پروتئینی مانند گوشت و مرغ و تخم‌مرغ خالی‌تر شده است.

گفتنی است، برآوردهای بانک جهانی نشان می‌دهد نرخ تورم ایران برابر با 34.1 درصد خواهد بود و بانک جهانی نیز تورم 30.5 درصدی را برای ایران پیش‌بینی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم