محمد بن سلمان: حجم صندوق سرمایه‌گذاری سعودی تا سال 2025 به 4 تریلیون ریال می‌رسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده محمد بن سلمان ولی عهد پادشاهی عربی سعودی در مراسم اعلام برنامه پنج ساله دوم استراتژی صندوق سرمایه‌گذاری این کشور گفت که حجم دارایی‌هایی این صندوق تا سال 2025 به بیش از 4 تریلیون ریال می‌رسد.

او گفت که این راهبرد جدید افزایش سطح کیفیت زندگی و تحقق توسعه پایدار را در نظر دارد و مجموع دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری تا سال 2030 به 7.5 تریلیون ریال خواهد رسید؛ ولی عهد سعودی تأکید کرد که این صندوق ستون اساسی در روند تحقق خواست سعودی در مسیر پیشرفت است.

Advertisement

او گفت که هدف‌گذاری شده علاوه بر رسیدن دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری به 4 تریلیون ریال در سال 2025 فرصت‌های شغلی به مقدار 1.8 میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد شود.

این صندوق به شکل مستقیم و غیرمستقیم و از طریق شرکت‌های تابعه توانسته تولید ناخالص غیرنفتی داخلی را به 1.2 تریلیون ریال برساند.

شاهزاده محمد بن سلمان گفت که این صندوق در 5 سال آینده سالانه 150 میلیارد ریال به اقتصاد این کشور تزریق خواهد کرد.

او به نقش بخش خصوصی هم اشاره و گفت که این بخش شریک استراتژیک صندوق سرمایه‌گذاری است؛ ولی عهد سعودی گفت که این صندوق تنها بازوی سعودی برای سرمایه‌گذاری نیست بلکه برای آینده سعودی و کل جهان سرمایه‌گذاری می‌کند و او می‌خواهد که سعودی در تمدن جدید بشر پیشرو باشد.

او در ادامه توضیح داد که این صندوق تا کنون دستاوردهای سرمایه‌گذاری و اقتصادی کلان و راهبردی داشته و با دستاوردهایش جایگاه ویژه‌ای به سعودی در اقتصاد جهان بخشیده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم