فهد المبارک به ریاست بانک مرکزی سعودی منصوب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی یکشنبه 24 ژانویه 2021 طی فرمانی ملوکانه فهد المبارک را به عنوان رئیس بانک مرکزی سعودی منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ملک سلمان همچنین طی فرمان ملوکانه دیگری احمد بن عبدالکریم الخلیفی رئیس سابق بانک مرکزی این کشور که سابقا «Saudi Arabian Monetary Authority» یا«SAMA» نام داشت، را با رتبه وزیر به عنوان مشاور در دیوان پادشاهی این کشور گماشت.

فهد المبارک پیش از این پست وزیر مشاور دولت و عضویت شورای وزیران را برعهده داشت. المبارک همچنین به عنوان دیپلمات، کشورش را در رایزنی‌ها و هماهنگی‌های مربوط به نشست‌ها و توافق‌های بینکشورهای عضو گروه بیست اقتصاد برتر جهان که پادشاهی عربی سعودی ریاست دوره اخیر آن را بر عهده داشت، نمایندگی می‌کرد.

المبارک پیش‌تر ریاست موسسه پول عربی سعودی را به مدت 6 سال (2011 - 2016)، بر عهده داشت.

او از سال 1999 تا سال 2005 عضو مجلس شورای سعودی بود و در آن دوره مدیر عاملی شرکت بازار مالی «تداول» بین سال‌های 2003 تا 2011 را بر عهده داشت.

المبارک همچنین سابقه عضویت در شورای‌های اداری شرکت‌ مخابرات سعودی، شرکت مورگان استنلی در سعودی و شرکت گروه مالی «الملز» و همچنین مدیر عاملی شرکت سرمایه‌گذاری رنا و عضویت شورایاداری شرکت بیمه «العالمیه للتامین» را دارد.

فهد مبارک دانش‌آموخته درجه دکترای مدیریت از دانشگاه هوستون آمریکا است. او همچنین دارای 3 مدرک فوق لیسانس در تخصص‌های حسابداری مالی، مالیاتی و مدیریت از آن دانشگاه است.

فهد المبارک پس از گذراندن دوره لیسانس مهندسی عمران در سال 1981، درجه فوق‌لیسانسی رشته مهندسی صنایع را از نیز از دانشگاه متودیست جنوبی (Southern Methodist University) ایالات متحدهدریافت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید