رئیس جمهور ونزوئلا از کشف داروی قطره‌ای معجزه آسا ضد کرونا خبرداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا شامگاه یکشنبه 24 ژانویه طی یک سخنرانی تلویزیونی ادعا کرد که کشورش یک داروی قطره‌ای «معجزه‌آسا» را کشف کرده که می‌تواند ویروس کرونا را 100٪ نابود کند.

او در این سخنرانی تلویزیونی یک شیشه قطره‌ای را نشان داد و گفت، با مصرف روزانه 4 قطره از این دارو می‌توانید کرونا را کاملا شکست دهید.

Advertisement

اما دارویی که مادورو آن را «Carvativir» نامید، در حقیقت یک نوع داروی قطره‌ای قدیمی است و متعلق به پزشک مشهور ونزوئلایی «گرگوریو هرناندز» که به نظر می‌رسد این پزشک در میان ونزوئلایی‌ها بسیار مشهور بوده است.

به گزارش سایت ونزوئلایی « El Pitazo» ، این پزشک که در سال 1919 در سن 54 سالگی درگذشت، در دانشگاه کاراکس علوم پزشکی تدریس می‌کرد.

او در سال 1888 فارغ التحصیل شده بود. در آن زمان دولت ونزوئلا او را برای تکمیل مهارت‌های پزشکی به پاریس اعزام کرده بود. او در زمینه باکتری‌ها، ویروس‌ها و میکروب شناسی تخصص داشت.

این پزشک پس از بازگشت از فرانسه بسیار مشهور شد. او در سال 1918 برخی بیماران مبتلا به ویروس همه‌گیر اسپانیایی را نجات داد. این پزشک و کار او در آن زمان از سوی کلیسا تایید شده و برخی افراد داروی او را معجره آسا تلقی می‎کردند. به همین دلیل مادورو این داروی قطره‌ای را به او نسبت داد پزشک مذکور در نهایت بعد از چند سال خدمت در تصادفی جان خود را از دست داد.

مادورو در سخنرانی خود گفت که این دارو رسما تایید شده و مجوز استعمال آن هم صادر شده است. من می‌توانم قطره‌هایی را که 100٪ ویروس را کرونا را نابود می‌کند برای همه شما شهروندان فراهم کنم.

او افزود: «این دارو نتیجه مطالعات بالینی، علمی و بیولوژیکی است که 9 ماه به طول انجامید و آزمایشاتی بر روی بیماران در شرایط متوسط و بحرانی انجام شد و همه آنها به لطف این قطره‌های معجزه‌آسا از بیماری بهبود یافتند. 10 قطره از آن در زیر زبان در هر 4 ساعت یکبار کافی است و یک معجزه اتفاق می‌افتد این یک ضد ویروس بسیار قوی است و هیچ عارضه‌ای ندارد و باعث نابودی کرونا می‌شود».

مادورو سپس متعهد شد که همه چیز مربوط به این محصول را در مجله‌ها و رسانه‌های بین‌المللی منتشر خواهد شد.

او همپنین وعده داد که این داروی معجزه آسا را در اختیار همه کشورهای جهان قرار دهد.

رئیس جمهور ونزوئلا در حالی از این داروی معجزه آسای خود سخن می‌گوید که کشورش تاکنون میلیون‌ها واکسن روسی و چینی وارد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم