اعتراض بیش از 50 فعال سیاسی و مدنی کُرد به موج بازداشت‌های اخیر در کردستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمعی از فعالان سیاسی و مدنی در شهرهای مختلف کردستان با انتشار نامه‌ای ضمن ابراز نگرانی از موج گسترده بازداشت شهروندان و فعالان کُرد طی دو هفته اخیر، خواهان آزادی بازداشت‌شدگان شدند.

به گزارش روز یکشنبه 24 ژانویه 2021 «شبکه حقوق بشر کردستان»، شماری از فعالین سیاسی و مدنی کرُد در واکنش به بازداشت و احضار ده‌ها تن از شهروندان ساکن استان کردستان و سایر شهرهای کردنشین غرب ایران، با انتشار بیانیه‌ای ضمن اظهار نگرانی از موج بازداشت‌ها خواستار آزادی این افراد شده‌اند.

متن کامل این بیانیه که نسخه‌ای از آن جهت انتشار در اختیار این سازمان حقوق بشری قرار گرفته است عینا در ادامه می‌آید:

«بازداشت شدگان اخیر در کردستان آزاد شوند و به فضای به وجود آمده پایان دهید

در روزهای اخیر ده‌ها نفر از فعالان مدنی، دانشجویی و زیست محیطی در شهرهای مختلف کردستان بازداشت شده اند. این بازداشت‌های گسترده و نگرانی خانواده های بازداشت‌شدگان در کنار فضای به وجود آمده، نگرانی‌ها را دوچندان کرده است. بسیاری از خانواده‌های بازداشت‌شدگان از محل بازداشت فرزندشان و اینکه به چه اتهامی بازداشت شده‌اند، خبری در دست ندارند. ما شماری از فعالان سیاسی و مدنی و حقوق بشری ضمن اظهار نگرانی از موج بازداشت‌ها در کردستان خواهان پایان دادن به این فضا و آزادی بازداشت‌شدگان هستیم.»

گفتنی است بر اساس گزارش سازمان‌های حقوق بشری در کردستان طی دو هفته گذشته دست‌کم بیش از 65 شهروند کُرد توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید