.
.
.

کمک 20 میلیون دلاری آمریکا به عراق برای تامین امنیت منطقه سبز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت آمریکا در بغداد شامگاه شنبه 23 ژانویه از اختصاص 20 میلیون دلار برای حمایت از دولت عراق در تأمین امنیت منطقه سبز در بغداد خبر داد.

سفارت آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، این حمایت شامل تأمین مالی تیمی از مهندسان عمران برای انجام یک بررسی جامع از نقاط کنونی فعلی ورود به منطقه سبز و برنامه‌‌ریزی برای ایجاد دروازه‌های جدید برای این منطقه است.

در بیانیه اضافه شده است که سرتیپ «جان تایكرت»، افسر ارشد امور دفاعی در سفارت ایالات متحده آمریکا، گزارش نهایی را از تیم ارزیابی کننده را به سرلشكر حمید مهدی الزهیری، فرمانده لشكر ویژه مسئول امنیت بخش بین‌المللی منطقه سبز ارائه داد».

ارتقا و تقویت همکاری‌ها

بیانیه سفارت آمریکا افزود:«این کمک مالی بیانگر دستاوردی مهم برای تأیید پروژه‌های همکاری مشترک برای افزایش امنیت منطقه بین المللی بغداد و تأمین مقرهای دولت عراق است».

در ماه دسامبر گذشته، سفارت آمریکا در بغداد تأیید کرد که واشنگتن به کمک و حمایت از ارتش عراق برای حفظ امنیت این کشور متعهد است.

سفارت آمریکا همچنین تأکید کرد که ایالات متحده 30 خودروی زرهی در اختیار ارتش عراق قرار داده است تا در تأمین امنیت منطقه سبز در بغداد جایی که خیلی از سفارت‌ها در آنجا واقع شده است، کمک کند.

ایالات متحده شبه نظامیان طرفدار ایران را به شلیک موشک به پایگاه‌های نیروهای آمریکایی، منطقه سبز و سایر تأسیسات نظامی در عراق متهم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم