.
.
.

کشته‌شدن 10 نیروی حشد‌الشعبی در درگیری با داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های ایران از «درگیری شدید» و کشته‌شدن 10 تن از نیروهای «سازمان حشد الشعبی» با عناصر «داعش» در مرکز عراق خبر دادند.

«خبرگزاری رکنا» شامگاه شنبه 23 ژانویه 2021، به نقل از اداره کل اطلاع رسانی سازمان الحشد الشعبی عراق گزارش داد که «تیپ 22 این سازمان (سپاه بدر) حمله سنگین عناصر داعش را در استان صلاح‌الدین دفع کرده و در این اثناء درگیری‌های خونینی رخ داده است.»

بر اساس این گزارش درگیری‌ها در منطقه «العیث» عنوان شده است.

رکنا در ادامه به نقل از کانال خبری «صابرین نیوز» افزود که «عناصر داعش در این منطقه به محاصره نیروهای الحشد در آمده‌اند» و بر اثر درگیری‌ها چهار تن از فرماندهان جمله «ابو علیاء الحسناوی»، فرمانده هنگ سوم حشد الشعبی کشته شده است.

شبه‌نظامیان حشد الشعبی، یک نهاد نظامی است که در سال 2014 تاسیس شده و توانست هزاران تن از داوطلبان را برای مشارکت در نبرد علیه داعش جذب کند.

از آن زمان قدرت و جایگاه سیاسی و نظامی حشد الشعبی افزایش یافت اما در دوران رهبری ابو مهدی المهندس که بشدت طرفدار ایران بود، بر میزان سرسپردگی حشد الشعبی به ایران افزوده شد و این روند تا پیش از کشته شدن المهندس به همراه قاسم سلیمانی در جریان حمله پهپادی آمریکا در ژانویه گذشته، ادامه یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم