.
.
.

یوتیوب کانال‌های وابسته به حوثی‌ها را حذف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سایت یوتیوب متعلق به گوگل، دست‌کم 7 کانال متعلق به شبه‌نظامیان حوثی، از جمله کانال‌های رسمی تلویزیونی این گروه موسوم به «المسیره پخش مستقیم» و «رسانه نظامی» را پس از قرار گرفتن شبه‌نظامیان حوثی در لیست سیاه سازمان‌های تروریستی ایالات متحده، حذف کرد.

این سایت، کانال‌های «گروه انصارالله»، «رسانه نظامی»، «زوامل انصارالله»، «المسیره پخش مستقیم»، «هنا المسیره»، «زوامل و اناشید» و «واحد تولید هنری» را حذف کرد.

یوتیوب تأکید کرد که این کانال‌ها «پس از بررسی محتوای آن‌ها»، برای همیشه حذف شدند زیرا روشن شد که «حاوی تخلفات جدی هستند.»

به گفته تارنمای خبری «نیوز یمن»، کاربران یمنی عنوان کردند که تصمیم به حذف این کانال‌ها شامل دیگر کانال‌های حوثی موجود در یوتیوب نیز شده ‌است.

تصمیم آمریکا مبنی بر تروریستی قلمدادکردن شبه‌نظامیان حوثی، از سه‌شنبه گذشته به مورد اجرا درآمد.

ایالات متحده اعلام کرد که سازمان‌های کمک رسانی از تحریم‌های مربوط به قلمداد شدن شبه‌نظامیان حوثی به عنوان یک گروه تروریستی، معاف خواهند شد.

بر اساس اطلاعیه‌ای منتشر شده در وب‌سایت خزانه‌داری ایالات متحده، معافیت از تحریم‌های مربوط به یمن، شامل سازمان ملل و صلیب سرخ شده‌ است.

در این اطلاعیه آمده ‌است که این معافیت برای کمک به گروه‌های کمک رسانی، در راستای حمایت از پروژه‌های بشردوستانه، پی‌ریزی دموکراسی، آموزش و حفاظت از محیط زیست است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم