.
.
.

حزب مخالف اردوغان: کارزاری علیه «نظام قیمومیتی» آغاز خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدحت سنجر، رئیس حزب دموکراتیک خلق‌ها (HDP)که یک حزب مخالف دولت اردوغان و داراى اغلبیتى از کردهاى تركيه است، روز شنبه 23 ژانویه اعلام کرد، حزب او در 8 فوریه یک کارزار مبارزاتی علیه آنچه او «نظام قیمومیتی» نامید، آغاز خواهد کرد.

مدحت سنجر، در جلسه کمیته مدیریت محلی این حزب گفت: «نظام قیمومیتی» از سال 2016 آغاز شد. از زمان کودتای 15 ژوئیه، دولت وضعیت فوق‌العاده را اعلام کرد و با این تصمیم كشور ما وارد مرحله جدیدی شد.

او افزود: «برنامه ریزی برای برقراری «نظام قیمومیتی» از انتخابات ژوئن 2015 مشخص شده بود. پس از شکست حزب عدالت و توسعه در انتخابات و موفقیت چشمگیر ما در آن انتخابات، با عدم قبول نتايج انتخابات و برگزاری مجدد آن انتخابات، كه در حقيقت کودتایی بود، مواجه شديم اين رويكرد زمینه را برای مجموعه‌ای از کودتاهای بعدی علیه قانون را فراهم کرد. زیرا مردم کرد و حزب خلق‌های ترکیه در مخالفت خود با اين نوع کودتا مبارزه و مقاومت خواهند کردند».

سنجر افزود: «تمام حملاتی كه دولت علیه احزاب آزادی‌خواه انجام می‌دهد، تنها بیانگر ناامیدی خود دولت است. حزب دمکراتیک خلق‌ها نقش برجسته‌ای در تضعیف این نظام و در نهایت شکست دادن آن ایفا خواهد كرد».

رهبر حزب دمکراتیک‌ خلق‌ها گفت، تا زمانی که حزب ما وجود داشته باشد و تا زمانی که ما در تصمیم خود برای پایان دادن به نظام قیمومیتى مصمم و ثابت قدم باشیم، این نظام دوام نخواهد آورد .

او افزود: «یکی از مهمترین دلایل سقوط و نابودی رژیم‌های پیشین در ترکیه اعمال سیاست انکار و دشمنی با قضیه کردها بوده است. رژیم کنونی ترکیه نیز همین روش را اتخاذ کرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم