.
.
.

آمریکا مرز 25 میلیون مبتلا به کرونا را پشت‌سر گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

چند روز پس از روی کار آمدن رسمی جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری ایالات متحده، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور در یکشنبه 24 ژانویه از آستانه 25 میلیون نفر گذشت.

دانشگاه جانز هاپکینز با احتساب بیش از 417 هزار نفر جان‌باخته ناشی از کووید 19 در این کشور، شمار مبتلایان به کرونا را 25 میلیون و سه هزار و 695 نفر اعلام کرد.

ایالات متحده کشوری است که متحمل بیشترین میزان آسیب ناشی از این پاندمی در جهان شده‌ است.

داده‌های پروژه «تراکینگ کووید» نشان می‌دهد که میانگین هفتگی موارد جدید ابتلا در ایالات متحده پس از رسیدن به پیک خود در 12 ژانویه، در حال کاهش است با این حال، روند مرگ ‌و‌ میر هیچ تغییری نکرده ‌است.

مراکز پیشگیری و کنترل بیماری که در محموع، آژانس اصلی بهداشت عمومی فدرال در ایالات متحده را تشکیل می‌دهند، پیش‌بینی می‌کنند تا اواسط ماه فوریه، شمار جان باختگان ناشی از کرونا بین 465 هزار تا 508 هزار نفر باشد.

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا، مبارزه با این پاندمی را در راس اولویت‌های دوران ریاست‌جمهوری خود قرار داد که کمتر از یک هفته پیش آغاز شد.

دولت بایدن پنجشنبه گذشته، ازنقشه راه مفصلی برای مقابله با شیوع رونمایی کرد که مبتنی بر افزایش روند واکسیناسیون به موازات افزایش شمار تست‌گیری است.

این دولت همچنین به دنبال تأیید کنگره برای هزینه کردن 1900 میلیارد دلار است که 20 میلیارد آن برای واکسن‌ها و 50 میلیارد دلار برای تست‌گیری اختصاص یافته ‌است.

رئیس‌جمهوری دموکرات متعهد شد، 100 میلیون دوز واکسن ضد کرونا در 100 روز نخست دوره ریاست خود تزریق گردد.

مسئولان ذیربط امیدوارند در هفته‌های آینده، واکسن‌های جدیدی به خصوص واکسن «جانسون اند جانسون» که فقط با یک دوز تزریق می‌شود، مجوز بگیرند.

رون کلاین کارمند ارشد کاخ سفید یکشنبه 24 ژانویه به کانال «ان‌بی‌سی» گفت: «هنگام ورود ما به کاخ سفید هیچ برنامه عملی برای توزیع واکسن وجود نداشت.»

او افزود: «تفاوت اصلی رویکرد بایدن و ترامپ این است که ما زمام امور را بر عهده خواهیم گرفت … ما مراکز واکسیناسیون فدرال را ایجاد خواهیم کرد تا اطمینان حاصل شود که خلأ موجود در ایالاتی که تعداد کافی این مراکز وجود ندارد، برطرف شده ‌است.»

از سوی دیگر، دکتر ورک مورتی مسئول جدید بهداشت عمومی در دولت جدید بایدن، یکشنبه 24 ژانویه درمصاحبه با کانال ای‌بی‌سی، نگرانی خود را در مورد گونه‌های جهش یافته کرونا که در بریتانیا و سایر کشورها، شناسایی شده‌اند، ابراز داشت.

او گفت: «گونه‌های جهش یافته، بسیار نگران کننده هستند، اما جای تعجب نیست، زیرا ویروس‌ها جهش می‌یابند و این ما هسستیم که باید خود را سازگار ساخته و از تهدیدها پیشی بگیریم.»

.

بیشترین بازدید موضوعات مهم