.
.
.

آمار نهایی سوختگی در مدرسه کانکسی دزفول؛ سه دانش‌آموز و سه معلم دچار سوختگی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی «آیت‌الله طالقانی اهواز» اعلام کرد که در حادثه سوختن مدرسه کانکسی دزفول سه دانش‌آموز و سه معلم دچار سوختگی شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، یکشنبه 24 ژانویه 2021 پیمان نجاتی با بیان اینکه در حادثه مدرسه کانکسی سردشت دزفول 6 نفر دچار سوختگی شدند، گفت که از این تعداد سه نفر معلم و سه نفر دانش‌آموز هستند که یکی از دانش‌آموزان دچار سوختگی 85 درصدی و دیگری 57 درصدی است و یک معلم نیز دچار سوختگی 37 درصدی است.

به گفته او، دو دانش‌آموز و یک معلم در بخش مراقبت‌های ویژه هستند و یک معلم و یک دانش‌آموز دیگر نیز در بخش سوختگی مردان هستند و حال عمومی خوبی دارند.

نجاتی در پایان گفت: «اما با توجه به اینکه با گذشتن زمان وضعیت بیمار مشخص می‌شود، بنابراین مشخص نیست وضعیت بیمار در آینده چگونه خواهد بود».

گفتنی است، هفته گذشته یک مدرسه کانکسی در منطقه چشمه‌شیرین بخش سردشت دزفول در استان «خوزستان» دچار سوختگی شد.

دلایل آتش‌سوزی این مدرسه کانکسی هنوز اعلام نشده اما بر اساس اخبار منتشر شده و همچنین اعلام وزارت آموزش و پرورش، سوختگی بر اثر برخورد صاعقه با کانکس روی داده است.

مدارس کانکسی در مناطق محروم و دورافتاده وقتی که امکان احداث مدارس معمولی وجود ندارد، استفاده می‌شود در خوزستان نیز علی‌رغم کاهش جمعیت دانش‌آموزان و داشتن منابع غنی که منجر به تامین بیش از 80 درصد درآمد کشور ایران شده است، هنوز هم مدارس کانکسی در برخی نقاط محروم استفاده می‌شود.

با اینکه علی قربانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس «خوزستان» سال گذشته وعده داد که ظرف یک ماه مدارس کانکسی در این استان برچیده می‌شود اما هنوز این مدارس پابرجا هستند و مانند مورد سوختگی در مدرسه کانکسی دزفول گاهی حادثه‌ساز می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم