کانادا هزاران پناهجوی غیرقانونی را دیپورت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کانادا هزاران پناهجوی غیرقانونی را علیرغم پاندمی کرونا و محدودیت‌های این بیماری، اخراج می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، کانادا مانند بسیاری از کشورهای دیگر، در تلاش است تا مانع ایجاد موج دوم کرونا در این کشور شود و رهبران سیاسی آن از شهروندان می‌خواهند تا برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند.

Advertisement

وکلا و مدافعان حقوق بشر اعلام کردند که کانادا تصمیم خود در نوامبر برای اخراج مهاجران غیرقانونی را دوباره از سر گرفته است.

تاکنون میزان اخراج‌ها به علت همه‌گیری ویروس کرونا مشخص نبود، اما مصاحبه‌های اخیر با وکلای مهاجرت و برخی بررسی‌ها و همچنین بر اساس داده‌های آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA)12122 نفر در سال 2020 از این کشور اخراج شده‌اند که 875 نفر بیشتر از سال گذشته و بالاترین تعداد از سال 2015 است.

دولت کانادا اعلام کرد که این اقدام ضروری بود و آژانس خدمات مرزی کانادا ( (CBSAدر ادامه توضیح داد که این رقم بالا در سال گذشته به علت افرادی است که خودشان تصمیم گرفته‌اند آنجا را ترک کنند.

این در حالی است که دولت کانادا به دلایل ایمنی نسبت به انجام هرگونه سفری هشدار می‌دهد اما اخراج پناهجویان را پیگیری می‌کند.

قابل ذکر است که جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا طی چند ساعت پس از ادای سوگند در روز چهارشنبه، اخراج پناهجویان را به مدت 100 روز متوقف کرد.

کانادا رسماً در ماه مارس اخراج از این کشور را متوقف کرد که در پایان ماه نوامبر لغو شد. بیل فرلیک، مدیر برنامه حقوق پناهندگان دیده‌بان حقوق بشر، با انتقاد از این اقدام کانادا گفت: «شیوه‌های اخراج کشورها، طی همه‌گیری متفاوت بود. چندین کشور از جمله بریتانیا، اخراج را قبل از شروع مجدد به حالت تعلیق درآوردند. برخی دیگر مانند ایرلند تعلیق‌ها را بدون تغییر جدید نگه داشتند».

مورین سیلکوف رئیس انجمن وکلای پناهندگان کانادا نیز در این باره گفت: «در حالی که همه در تلاشند تا سطح منحنی ابتلای کرونا را کاهش دهند، آژانس خدمات مرزی کانادا تصمیمی تکان‌دهنده گرفته تا به سادگی به کار خود برگردد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم