حذف تماشاگران و زمان کوتاه‌تر حضور ورزشکاران؛ تدابیر جدید برای برگزاری المپیک توکیو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی اعلام کرد که عزم راسخ برای برگزاری بازی‌های المپیک توکیو وجود دارد، اما تدابیر جدیدی برای آن در نظر گرفته شده است، عدم حضور تماشاگران در مسابقات، رعایت فاصله اجتماعی و اختصاص زمان کمتر برای حضور ورزشکاران در توکیو از جمله تدابیر جدیدی است که در نظر گرفته شده است.

بر اساس گزارش رویترز، سباستین کو با اشاره به رعایت فاصله اجتماعی، ساخت واکسن‌های کووید 19 و توانایی ورزشکاران برای تمرین تاکید کرد که این موارد نشان می‌دهد که وضعیت بهتر از زمانی است که بازی‌ها در سال گذشته به تعویق افتاده بودند.

دولت ژاپن و IOC گزارش روز جمعه روزنامه انگلیس‌تایمز به نقل از یک مقام ناشناس مبنی بر لغو بازی‌ها را تکذیب کردند.

کو که خود دارای دو مدال طلای المپیک است، به رویترز گفت: «دولت ژاپن، کمیته برگزاری المپیک، فدراسیون‌های بین‌المللی و به ویژه ورزشکاران در تصمیم خود برای برگزاری یک بازی ایمن و یکپارچه تلاش می‌کنند».

او افزود: «این یک چالش است، همه بازیکنان آماده هستند به همین دلیل من اعتماد به نفس دارم، بنابراین یک تصمیم کاملاً راسخی برای ارائه بازی‌ها در یک محیط امن وجود دارد».

کو اعلام کرد این رویداد ممکن است تماشاگران کمتری داشته باشد یا حتی اصلاً تماشاچی نداشته باشد و اینکه ورزشکاران زمان کمتری را در توکیو می‌گذرانند و باید فاصله اجتماعی را حفظ کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم