برای 17 نفر از خانواده متهمان حمله به رژه اهواز مجموعا 255 سال زندان صادر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دادگاه انقلاب برای 17 نفر از اعضای خانواده‌ متهمان حمله به رژه اهواز مجموعا 255 سال زندان صادر کرد این در حالی که افراد محکوم شده در هنگام وقوع حمله در مکان حادثه حضور نداشتند.

ایران وایر به نقل از فعالان حقوق بشر اهواز گزارش داد که 17 نفر از اعضای خانواده‌ متهمان حمله به رژه اهواز مجموعا به 255 سال زندان محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، دادگاه انقلاب در نخستین جلسه رسیدگی به این پرونده، هر یک از 17 عضو خانواده «ایاد منصوری»، «فواد منصوری» و «احمد منصوری» را به اتهام ارتباط با عوامل حمله به رژه اهواز، به 15 سال زندان محکوم کرد اما این حکم به دادگاه تجدیدنظر ارسال شده است.

این نکته قابل ذکر است که هیچکدام از این افراد محکوم شده در مکان وقوع حادثه حضور نداشتند، زیرا همه عوامل اجرایی حمله در همان لحظات درگیری کشته شدند.

حمله به رژه نظامی در اهواز در تاریخ 22 سپتامبر 2018 روی داد، طی این حمله 25 نفر غیرنظامی و نظامی کشته و 60 نفر زخمی شدند اما به هیچ‌یک از مسئولین و مقامات کشوری و لشکری ایران که در این مراسم حاضر بودند، آسیبی نرسید.

داعش و بنا به گفته برخی رسانه‌ها جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز موسوم به گروه الاحوازیه در ابتدا مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند اما جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز، بعد از یک روز با انتشار بیانیه‌هایی به زبان‌های عربی و انگلیسی، مسئولیت خود در حمله تروریستی اهواز را رد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران نیز طی مصاحبه‌ای تأکید کرد سهل‌انگاری باعث بروز حادثه تروریستی اهواز شد و ایجاد چنین صحنه‌هایی تنها به خاطر اشتباه امنیتی بود. بنابر گزارش رسانه‌های ایران، تعداد حمله‌کنندگان پنج نفر بود.

داعش با انتشار عکسی در رسانه اعماق (وابسته به داعش) اسنادی را دال بر مسئول اصلی بودن این اقدام منتشر کرد. همچنین داعش با انتشار ویدئویی از چند فرد در حالی که لباس نظامی به تن دارند، مدعی برنامه‌ریزی و انجام حمله از سوی خود شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم