فوری

پخش زنده

جایزه 100میلیون دلاری ثروتمندترین فرد جهان برای بهترین فناوری جذب کربن

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

ایلون ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تسلا گفت که قصد دارد 100 میلیون دلار جایزه برای ساخت بهترین فناوری جذب کربن اختصاص دهد.

ماسک پنج‌شنبه 21 ژانویه از طریق توییتر با بیان مبلغ این جایزه نقدی گفت که هفته آینده، جزئیات آن را فاش می‌کند. او افزود: «من 100 میلیون دلار جایزه را به بهترین فن آوری جذب کربن پرداخت خواهم کرد.»

جذب گازهای گلخانه‌ای به بخشی مهم بسیاری از برنامه‌های کنترل تغییرات آب و هوایی، تبدیل شده اما تاکنون پیشرفت بسیار اندکی در این فناوری حاصل شده و تلاش‌ها بر کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به جای خارج کردن کربن از هوا، متمرکز شده ‌است.

آژانس بین‌المللی انرژی در اواخر سال گذشته اعلام کرد که اگر کشورها در صدد دستیابی به هدف به صفر رساندن گازهای گلخانه‌ای هستند، افزایش زیاد استفاده از فناوری جذب کربن مورد نیاز است.

ماسک، که بنیانگذار شرکت پرداخت آنلاین «پی پال» است، اکنون مدیریت برخی از مهمترین شرکت‌های جهان را بر عهده دارد.

او علاوه بر تسلا، مدیریت اسپیس ایکس و «نیورا لینک» را نیز به عهده دارد که شرکتی است که حال توسعه رابط‌ها و دستگاهی با پهنای باند بالا برای اتصال مغز انسان به کامپیوتر است.

جو بایدن رئیس‌جمهوری جدید آمریکا، متعهد شده‌است که به عنوان بخشی از برنامه جامع خود برای مقابله با تغییرات اقلیمی، توسعه فناوری جذب کربن را تسریع کند. جنیفر ویلکوکس کارشناس فن آوری‌های کربن زدا، پنج‌شنبه 21 ژانویه، به عنوان معاون اول وزیر انرژی منصوب شد.

ثروت ماسک (متولد آفریقای جنوبی) بر اساس شاخص بلومبرگ ویژه میلیاردهای جهان، اکنون 201.4 میلیارد دلار تخمین زده شده ‌است.

تبلیغات

برگزیده های کاربران