فوری

پخش زنده

بازجویی پلیس از نماینده جمهوری‌خواه به خاطر حمل سلاح در سالن کنگره

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

در حالی که بازتاب‌های حادثه حمله به کنگره که توسط حامیان دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در 6 ژانویه، همچنان بر فضای عمومی ایالات متحده حاکم است، پلیس کاپیتال در حال تحقیق درباره گزارشی با این محتواست اندی هریس نماینده جمهوری‌خواهان پنج‌شنبه 21 ژانویه تلاش کرده تا تپانچه‌ای را به مجلس (سالن رای‌گیری) وارد کند.

به گزارش «ان‌بی‌سی‌نیوز»، در زمان رای‌گیری در مجلس در بعد از ظهر پنج‌شنبه، جلوی حرکت هریس در پست امنیتی مجلس گرفته شد که او هم بلافاصله برگشت و به‌طور خلاصه موضوع را با جان کاتکو نماینده جمهوری‌خواه در کنار آسانسورها در میان گذاشت.

فلزیاب

یک مقام مسئول کنگره به شبکه ان‌بی‌سی نیوز گفت: «یکی از مقامات امنیتی حاضر، سلاحی کمری هریس را مشاهده کرد و موضوع را به مافوق خود اطلاع داد.»

نانسی پلوسی رئیس کنگره نیز به نوبه خود پس از حادثه اخیر در ساختمان کاپیتول، دستور قرار دادن دستگاه فلزیاب را صادر کرد. این موضوع در میان برخی از جمهور‌خواهان که می‌خواهند اسلحه‌های خود را همراه داشته باشند، به موضوعی مناقشه برانگیز تبدیل شده که در پاره ای موارد باعث بروز تنش با پلیس شده ‌است.

صدور جریمه

ورود به داخل دستگاه‌های فلزیاب و بازرسی با دست برای برخی از اعضای حزب جمهوری‌خواه آزار دهنده بود تا حدی که روز یکشنبه در یکی از نقاط بازرسی، هشدارهای افسران علی‌رغم تهدید به جریمه، کنار گذاشته شد.

این مقام مسئول، ساختمان کاپیتال افزود که اعضای مجلس نمایندگان، مجاز به حمل سلاح گرم در سالن‌ها و محوطه ساختمان، از جمله ساختمان کاپیتول هستند اما در سالن رأی‌گیری، چنین اجازه ای ندارند.

قابل توجه است که در آشوب و درگیری ساختمان کاپیتال در شب ششم ژانویه، 5 نفر از جمله یک زن و یک پلیس کشته شدند.

تبلیغات

برگزیده های کاربران