فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هشدار رئيس سازمان مدیریت بحران ایران: زلزله تهران کرج را نیز تهدید می‌کند

  منبع: دبي-العربيهزنت ايران

  اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران گفت: گسل تهران به کرج وصل است درخطر زلزله‌ای که تهران را تهدید می‌کند به کرج هم می‌رسد.

  به گزارش رسانه‌های ایرانی چهارشنبه 20 ژانویه، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران، با ابراز نگرانی برای وصل شدن گسل تهران به کرج گفت: در صورت بروز زلزله درو حادثه‌ای در گسل تهران بیش از 2 میلیون و 700هزارنفری که در کرج زندگی می‌کنند دچار آسیب می‌شوند.

  اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران، هشدار داد که باید «نگران» بود، اما به این فکر نیز باشیم که از همین امروز مراکز مهم از جمله آتش نشانی‌ها و بیمارستان ها را بر روی گسل ها ساخته نشود، نظارت‌ها باید از سوی مهندسان در ساخت و سازها باشد و به جای اضافه کردن به متراژ ساختمان ها در ابتدا به فکر کیفیت و استاندارد سازی باشند.

  اسماعیل نجار روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران البرز با بیان اینکه گسل شمال تهران به کرج وصل است افزود: این امر نشان دهنده این مهم است که هر اتفاقی که در این گسل رخ بدهد کرج نیز بی نصیب نخواهد ماند.

  وی اضافه کرد: بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر در کرج زندگی می کنند که در صورتی که اگر حادثه ای در گسل تهران رخ دهد این منطقه نیز دچار آسیب خواهد شد، هر روز نگران هستیم و هر بار که به اطلاعات مان در این خصوص افزوده می شود نگرانی هایمان نیز بیشتر می شود.

  نجار گفت: این مساله واقعیتی است که با آن مواجه هستیم، این در حالی است که یکی از اشکالات ما این است که به مدیریت بحران آنچنان که باید توجه نمی‌کنیم و این یکی از ایرادهای ما در مدیریت بحران است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران