وزیر دفاع دولت بایدن: ایران تهدیدی علیه متحدان و نیروهای آمریکایی در خاورمیانه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

لوید اوستن ژنرال بازنشسته آمریکایی که از سوی جو بایدن برای تصدی پست وزارت دفاع، پنتاگون پیشنهاد شده است، شامگاه سه‌شنبه 19 ژانویه 2021 ایران را تهدیدی علیه هم‌پیمانان واشنگتن و نیروهای‌ آمریکایی مستقر در خاورمیانه دانست.

اوستن در جلسه دادن رای اعتماد به او به عنوان وزیر دفاع پیشنهادی در کابینه جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا، گفت:« ایران همچنان عامل برهم زننده ثبات در منطقه است و تهدیدی علیه شرکای ما در منطقه و نیروهایی که به منطقه اعزام می‌کنیم، تشکیل می‌دهد».

Advertisement

اوستن افزود«چنانچه ایران در هر زمانی به توان هسته‌ای دست یابد تعامل با آن در ارتباط با هر مشکلی در منطقه بسیار دشوار خواهد شد».

از سویی آنتونی بلینکن وزیر خارجه پیشنهادی آمریکا سه‌شنبه اعلام کرد که دولت بایدن به عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای پایبند است، و کشورهای خلیج و اسرائیل را در هر مذاکرات هسته‌ای با ایران مشارکت خواهد داد.

نامزد پیشنهادی بایدن برای تصدی وزارت خارجه آمریکا در جلسه رای اعتماد به او در مجلس سنا افزود که دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای این کشور را خطرناک‌تر از الآن خواهد کرد.

بلینکن گفت که ایران گام‌های زیادی را برای نقض تعهداتش در توافق هسته‌ای اتخاذ کرده است و تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا همچنان مصرّانه متعهد به جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم