در حملات ارتش ملی یمن و نیروهای ائتلاف عربی تلفات سنگینی به حوثی وارد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن شامگاه سه‌شنبه 19 ژانویه 2021 از کشته و زخمی شدن تعدادی از عناصر شبه‌نظامی حوثی کودتاگر مورد حمایت ایران در جبهه ناطع در شمال استان البیضاء واقع در مرکز یمن، خبر دادند.

ارتش یمن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در یک کمین محکم که توسط ارتش ملی در جنوب جبل صوران در جبهه ناطع نصب شده، گروهی از عناصر شبه‌نظامی حوثی کشته و چند تن دیگر زخمی شدند.

در این بیانیه همچنین آمده است که حملات توپخانه‌ای ارتش ملی یمن مواضع و استحکامات شبه‌نظامیان حوثی در جنوب شرق جبل صوران را هدف قرار داده و منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از شبه‌نظامیان حوثی شده است.

افزون بر آن جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن نیز سه‌شنبه در چندین حمله هوایی ادوات و جنگ‌افزارهای متعلق به شبه‌نظامیان تروریست حوثی در استان الجوف را هدف قرار دادند.

جنگنده‌های ائتلاف همچنین در 3 حمله هوایی چندین خودرو و جنگ‌افزارهای شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه دحیضه در شرق الحزم در مرکز استان الجوف منهدم کردند.

بنا به سایت رسمی ارتش ملی یمن، حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف همزمان با درگیری‌های سنگین ارتش یمن علیه شبه‌نظامیان حوثی در تعدادی از جبهه‌های الجوف بود که طی آن تلفات جانی و خسارت‌های مادی بزرگی به شبه‌نظامیان حوثی وارد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید