ترامپ: آرزومندم که خداحافطی با کاخ سفید طولانی‌مدت نباشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ آرزو کرده ‌است که برای مدت طولانی با کاخ سفید وداع نکند. ترامپ که برای آخرین بار کاخ سفید را ترک می‌کند، گفت: «چهار سال بسیار عالی بود و ما به موفقیت‌های زیادی دست یافته‌ایم.»

پنتاگون از کوتاه شدن مراسم نظامی ویژه خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید خبر داده بود.

Advertisement

ترامپ برای آخرین بار، کاخ سفید را از محوطه سبز جنوبی آن ترک خواهد کرد.

هواپیمای ریاست جمهوری که ترامپ با آن از واشینگتن به فلوریدا عزیمت خواهد کرد، کاملاً آماده پرواز شده‌است.

کلیه اسناد و مدارک ترامپ نیز از کاخ سفید خارج گردید.

ترامپ که در مراسم تحلیف چهل و ششمین رئیس‌جمهور ایالات متحده شرکت نخواهد کرد، برای دولت جدید، آرزوی موفقیت دارد.

ترامپ در سخنرانی خداحافظی گفت که همه آمریکایی‌ها از حمله ساختمان کاپیتال وحشت کردند و این عمل هرگز قابل گذشت و نادیده گرفت نیست.

ترامپ که از یک هفته پیش به این طرف هیچ حضور عمومی نداشت، سکوت نامانوس خود را با ویدئویی شکست که کاخ سفید گفت بعداً پخش خواهد شد.

از سوی دیگر، ترامپ با دفاع از دستاوردهای خود در برابر ایران، خاطرنشان کرد که دورانش دستاوردهای بسیاری از جمله از میان بردن خلافت داعش، ایستادن در برابر رژیم ایران و کشتن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس را به همراه داشت.

ترامپ آنچه را که به عنوان توافقات تاریخی منعقد شده در خاورمیانه زیر نظر خود توصیف کرد، مورد ستایش قرار داد و از آن به عنوان آغازی برای خاورمیانه جدید یاد کرد.

ترامپ به خود می‌بالید که اولین رئیس‌جمهور آمریکا در دهه‌های گذشته‌است که آمریکا را درگیر جنگ‌های جدید نساخته‌است. او گفت که دولتش موفق شد، قدرت آمریکا را در داخل و رهبری آن را در خارج از کشور پی ریزی کند.

ترامپ با بیان اینکه توافق‌نامه‌های تجاری ناموفق، ترمیم شده و بزرگترین اقتصاد تاریخ ساخته شده‌است، خاطرنشان کرد: ویروس چینی (به بیان ترامپ)، تمام جهان را هدف قرار داد که در نتیجه، روابط تجاری، تحت تأثیر آن به سرعت دستخوش تغییر گردید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم