تاکید وزیر خارجه بایدن بر مشارکت کشورهای خلیج و اسرائیل در هر مذاکرات اتمی با ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آنتونی بلینکن وزیر خارجه پیشنهادی در دولت جو بایدن شامگاه سه‌شنبه 19 ژانویه 2021 اعلام کرد که دولت بایدن متعهد به عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است، و کشورهای خلیج و اسرائیل را در هر مذاکرات هسته‌ای با ایران مشارکت خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها نامزد پیشنهادی بایدن برای تصدی وزارت خارجه آمریکا در جلسه رای اعتماد به او در مجلس سنا افزود که دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای این کشور را خطرناک‌تر از الان خواهد کرد.

بلینکن با بیان‌ این‌که ایران گام‌های زیادی را برای نقض تعهداتش در توافق هسته‌ای اتخاذ کرده است، تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا همچنان مصرّانه متعهد به جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

نامزد پیشنهادی بایدن برای تصدی وزارت خارجه آمریکا همچنین متعهد شد، دیپلماسی یکجانبه دونالد ترامپ را کنار گذاشته و تأکید کرد که ایالات متحده به جایگاه خود برای «رهبری» جهان بازگشته اما اکنون «برای پیروزی در رقابت با چین» به متحدان خود تکیه و با دیگر مخالفانش مقابله خواهد کرد.

بلینکن در سخنرانی از پیش ضبط شده خود در کمیته روابط خارجی مجلس سنا با تاکید بر این که «ما می توانیم هم پیمانی‌های بنیادین خود را تحکیم بخشیم که نفوذ ما را در سراسر جهان تقویت می کند»، افزود: «با هم، در موقعیت بسیار بهتری برای مقابله با تهدیدهای روسیه، ایران و کره شمالی قرار داریم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم