بایدن: من رئیس‌جمهوری همه آمریکایی‌ها خواهم بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن رئیس‌جمهوری جدید ایالات متحده، در مراسم تحلیف روز چهارشنبه 20 ژانویه گفت: «امروز روز آمریکا و دموکراسی است.»

او با تأکید بر این که «آمریکا بارها آزمایش شده و بر همه چالش‌ها غلبه کرده‌است… ما آموختیم که دموکراسی بسیار ارزشمند است و امروز نیز پیروز شده ‌است.»، افزود: «ما انتقال صلح‌آمیز قدرت را به دور از چند دستگی، جشن می‌گیریم.»

Advertisement

رئیس‌جمهوری جدید خاطرنشان کرد که «آمریکا کارهای زیادی برای انجام‌دادن در این زمستان ویرانگر برای اصلاح امور، در پیش دارد… ما هنوز هم کارهای زیادی داریم که باید انجام دهیم … همه‌گیری کرونا باعث جان‌باختن هزاران انسان در آمریکا شده ‌است.»

بایدن با تکرار فراخوان‌های خود برای اتحاد آمریکایی‌ها، گفت: «ما تلاش خواهیم کرد تا ملت خود را متحد کنیم. با اتحاد، با خشم و افراط‌گرایی مقابله خواهیم کرد. با وحدت می‌توان اشتباهات را اصلاح کرد.»

به گفته او باید با بالا آمدن مبلغان برتری نژاد سفید و تروریسم داخلی مقابله کرد.

او ادامه داد: «ما می‌توانیم آمریکا را متحد و آن را دوباره قدرتمند سازیم. بدون دستیابی به وحدت نمی‌توان تنش را کاهش داد. وحدت، راه پیشرفت است و ما هرگز شکست نخواهیم خورد.»

به نظر بایدن «اختلافات نباید به یک جنگ همه‌جانبه منجر شود … ایالات متحده باید بسیار بهتر از این باشد» او افزود: «دار و دسته ای کوشید همه را ساکت و چهره دموکراسی را خدشه دار سازد». در این زمینه، او متعهد شد «تروریسم داخلی و قوم گرایی سفید پوستان» را شکست دهد.

بایدن با بیان این که «من رئیس‌جمهوری همه آمریکایی‌ها خواهم بود»، خواستار «آغازی جدید پس از چند دستگی شدید» شد و تأکید کرد: «این جنگ غیر متمدنانه میان دو حزب باید پایان یابد … جهان امروز نظاه گر آمریکاست.»

بایدن قبل از آغاز مراسم تحلیف، در توئیتی نوشت: «امروز روز جدیدی در آمریکا است.»

مراسم تحلیف بایدن در فضای شیوع ویروس کرونا و شوک ناشی از حادثه یورش به کنگره برگزار گردید که منجر به کشته شدن پنج نفر شد.

اقدامات امنیتی فوق‌العاده ای در اطراف محل برگزاری مراسم تحلیف، انجام گرفت و نزدیک به 25 هزار تن از عناصر گارد ملی و هزاران پلیس از سراسر کشور مستقر شدند.

به دلیل عدم حضورجمعیتی که معمولاً در این روز برای دیدن رئیس‌جمهوری جدید به جاده نشنال مول در واشینگتن می‌روند، بایدن در مقابل بیش از 190 هزار پرچم آمریکا ایستاد که به نمایندگی از شهروندان غایب برافراشته شده بودند.

موانع و سیم‌های خار دار برای محافظت از «منطقه قرمز» میان بلندی کاپیتال و کاخ سفید نصب شده‌است

بیشترین بازدید موضوعات مهم