آخرین سفر دونالد ترامپ با «ایر فورس وان» به فلوریدا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا 8 صبح روز چهارشنبه 20 ژانویه کاخ سفید را به مقصد پایگاه اندروز در مریلند ترک می‌کند و از آنجا برای آخرین بار با «ایر فورس ‌وان»، هواپیمای ویژه رئیس جمهوری ایالات‌ متحده راهی فلوریدا خواهد شد.

بدین ترتیب دونالد ترامپ در مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا که ساعت 12 همان روز در واشینگتن برگزار می شود، شرکت نخواهد کرد.

پیشتر خبرگزاری رویترز به منبعی آگاه گزارش داده که مشاوران ترامپ تلاش کردند تا او را متقاعد کنند که پیش از برگزاری مراسم تحلیف، با جو بایدن در کاخ سفید دیدار و خوشامد‌گویی کند اما او این پیشنهاد را رد کرده است.

ترامپ در اوایل ماه ژانویه اعلام کرده بود که در مراسم تحلیف بایدن حضور نخواهد یافت. حضور رئیس جمهوری که دوره ریاست جمهوری‌اش پایان یافته در مراسم تحلیف جایگزین جدید او یکی از سنت‌های معمول در تاریخ ایالات متحده بود که همواره اجرا می‌شد.

ترامپ پنجمین رئیس جمهوری در تاریخ ایالات متحده است که از حضور در مراسم تحلیف جانشین خود خودداری می‌کند.

سه مورد در قرن نوزدهم میلادی (سال‌های 1801، 1929 و 1869) ثبت شده است. آخرین مورد به غیاب ریچارد نیکسون در مراسم تحلیف جانشین او جرالد فورد در سال 1974 میلادی برمی‌گردد. البته ریچارد نیکسون به دلیل سوءاستفاده از قدرت در ماجرای واترگیت ناگزیر به کناره گیری شد و به همین دلیل حاضر به مشارکت در مراسم فورد نشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید