کشف و ضبط دو سکوی پرتاب راکت در کرکوک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارگان‌های امنیتی در عراق از کشف و ضبط دو سکوی پرتاب راکت در استان کرکوک خبر دادند.

به گزارش «کوردستان24» به نقل از سازمان اطلاعات عراق، روز یکشنبه 17 ژانویه 2021، «نیروهای اطلاعات پلیس فدرالی کرکوک توانستند در شهر دبس در استان کرکوک دو سکوی پرتاب راکت، 6 قبضه راکت و تعدادی سلاح و مهمات را کشف و ضبط کنند.»

در این گزارش آمده است «تسلیحات در خانه‌ای خلوت در روستای سدره در محدوده شهر دبس کشف شده‌اند.»

پیشتر و در کمتر از یک ماه یحیی رسول سخنگوی رسانه‌ای فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، اعلام کرد که نیروهای انتظامی در استان کرکوک یک بمب‌گذار انتحاری را محاصره کردند که در پی آن، او خود را در «وادی ابوشحه» در منطقه الرشاد منفجر کرد. رسول در توییتی در حساب توئیتری خود یادآور شد که این حادثه منجر به زخمی شدن دو پرسنل پلیس فدرال عراق شد.

به گزارش خبرگزاری عراق، پیش از این حادثه ارگان‌های امنیتی، 50 فروند موشک را در جنوب كركوك کشف و ضبط کردند.

هسته اطلاع‌رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که «واحدهای ستاد پیشتاز فرماندهی عملیات مشترک در کرکوک موفق به کشف و ضبط 50 فروند موشک از انواع مختلف و 300 پرتابه شدند». همچنین سه مخفیگاه شبه‌نظامیان نیز کشف شد.

اطلاع‌رسانی امنیتی پیشتر اعلام کرده بودند که «تیپ چهل و پنجم پیاده نظام / لشکر 11 و دو واحد مکانیزه از لشکر نهم و نیرویی از تیپ هجدهم و تیپ مأموریت‌های ویژه پلیس فدرال، تعقیب بقایای باندهای داعش را ادامه داده و جستجو در مناطق جنوب کرکوک را آغاز کردند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید