موحدی کرمانی: آمریکایی‌ها می‌خواهند با واکسن جعلی مردم ما را بکشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران طی اظهارنظری در قالب تئوری توطئه اعلام کرد که «هیچ بعید نیست که آمریکایی‌ها به عنوان خدمت پزشکی، واکسن‌های جعلی به ایران بفرستند تا پولی از ما بگیرند و بعدا یا مردم ما را بیمارتر کنند یا بکشند».

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، دوشنبه 18 ژانویه 2021 محمدعلی موحدی کرمانی به منظور حمایت از دستور رهبر ایران درباره ممنوعیت خرید واکسن از آمریکا و بریتانیا، اظهارنظر خامنه‌ای را «علمی» دانست و گفت: «هیچ اعتمادی به این کشورها نیست و اینها غیر از دشمنی با ما هیچ برنامه‌ای نداشتند».

او افزود: «هیچ بعید نیست که آمریکایی‌ها به عنوان خدمات پزشکی، این واکسن‌های جعلی را به ایران بفرستند تا پولی از ما بگیرند و بعد یا مردم ما را بیمارتر کنند یا بکشند».

موحدی کرمانی آمریکا و اروپا را متهم کرد که به ایران «ظلم و ستم» کرده‌اند و بر همین اساس دلیلی ندارد که ایران از آنها واکسن بگیرد.

گفتنی است، پس از سخنرانی رهبر ایران که طی آن خواستار ممنوعیت ورود واکسن کرونا ساخت آمریکا و بریتانیا شده بود، نمایندگان مجلس ایران نیز علی‌رغم اعتراضات گسترده شهروندان این کشور در فضای مجازی که خواستار خرید این نوع واکسن شده بودند، با تایید این ممنوعیت بیانیه‌ای نیز در این باره صادر کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، یکشنبه 10 ژانویه 2021 علی کریمی فیروز در جلسه علنی امروز مجلس، در بیانیه‌ای ضمن حمایت و تقدیر از تولید واکسن کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام از دولت خواست که هرگونه واردات واکسن‌های تولیدی شرکت‌های آمریکایی، بریتانیایی و فرانسوی را ممنوع کند.

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار رسمی ایران 1330411 مورد از ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده که باعث مرگ بیش از 56000 نفر تاکنون شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم