تایید وجود فاضلاب در آب شرب اهواز از سوی یکی از مسئولان ایرانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمدجواد اشرفی، مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست خوزستان، روز یکشنبه 17 ژانویه وجود فاضلاب در آب شرب منطقه پردیس اهواز را تائید کرد.

اشرفی هشدار داد که انتقال آب استان درحالی‌که آب شرب ساکنان اهواز تأمین نیست، امکان‌پذیر نیست و نباید مجوز انتقال آب از سرشاخه‌های کارون صادر شود.

به گزارش انتخاب، اشرفی از نحوه عملکرد دولت در این زمینه انتقاد کرد و گفت: واقعیت بد این است که باوجودی که خوزستان تحت تأثیر مستقیم هرگونه انتقال آب از سرشاخه‌های کارون است اما در بررسی انتقال آب از اداره کل محیط‌ زیست خوزستان دعوت و نظرخواهی نمی‌شود و فقط از استان‌هایی که محل اجرای پروژه و عملیات فیزیکی هستند دعوت می‌شود.

طبق این گزارش، اختصاص اعتبار برای اجرای طرح انتقال آب کارون از محل بودجه، تصویب ‌شده است و چنانچه نمایندگان و مدیران ارشد استان، تلاشی برای منع انتقال آب کارون انجام ندهند، این استان با یک فاجعه زیست‌محیطی مواجه خواهد بود.

بر اساس این گزارش اختلاف‌نظر درباره ادغام آب شرب و فاضلاب همیشه میان بهداشت و آبفا وجود داشته و در آخرین جلسه شورای سلامت مقررشده بود که کارگروه داخلی میان این دو دستگاه برای هماهنگی در نمونه‎‌برداری‌ها انجام شود.

پیشتر یکی از نمایندگان استان در مجلس ایران با انتقاد از سیاست دولت گفته است، بودجه میلیاردی را برای انتقال آب از سرشاخه‌های کارون اختصاص می‌دهد اما برای دفع فاضلاب‌های شهری و تصفیه آب شرب مردم خوزستان کاری انجام نمی‌شود.

در حال حاضر سه طرح انتقال آب از سرشاخه‌های کارون که پیش ‌از این گمان می‌رفت به دلیل نداشتن ارزیابی‌های زیست‌محیطی متوقف و یا غیرفعال شده بود، آماده فعالیت و راه‌اندازی مجدد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم