امارات: واکسن کرونا برای تمامی شهروندان و افراد مقیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت بهداشت و حمایت جامعه در امارات با اعلام به‌روزرسانی اقشاری که می‌توانند واکسن کرونا را دریافت کنند، تأکید کرد که همه شهروندان و افراد مقیم، از سن 16 سالگی در گروه‌های واجد شرایط لازم دریافت واکسن، در کمپین واکسیناسیون ملی منظور شده‌اند.

خبرگزاری امارات اظهار داشت که این مرحله به منزله تأکیدی بر رویکرد پیشگامانه امارات در مراقبت از سلامتی و ایمنی هر یک از اعضای جامعه است.

Advertisement

امارات متحده عربی از زمان آغاز واکسیناسیون ملی علیه کووید 19، به میانگین توزیع حدود 24.58 دوز در هر 100 نفر دست یافته ‌است.

این روند در راستای همخوانی با برنامه وزارتخانه برای تهیه واکسن کرونا و تلاش برای رسیدن به مصونیت اکتسابی ناشی از واکسیناسیون است زیرا دریافت واکسن به کاهش شمار موارد ابتلا و کنترل همه‌گیری کمک می‌کند.

امارات متحده عربی در دهم ماه جاری با تکمیل ارائه واکسن به خط اول دفاع و کسانی که اولویت داشته و سپس اولویت افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن، از مرز اعطای یک میلیون دوز واکسن کرونا به دریافت‌کنندگان عبور کرد.

امارات با هدف دستیابی به مصونیت اکتسابی ناشی از واکسیناسیون، درصدد واکسیناسیون بیش از 50٪ از جمعیت در سه‌ماهه اول سال جاری است.

افزایش متدهای تحقیق و معاینه و گسترش معاینات روزانه به شناسایی 3382 مورد تازه ابتلا به کرونا از ملیت‌های مختلف کمک کرده که از همگی وضعیت پایدار پزشکی برخوردار بوده و تحت مراقبت‌های بهداشتی قرار دارند. بدین ترتیب مجموع مبتلایان ثبت شده در امارات متحده عربی به 242969 مورد رسیده‌ است.

وزارت بهداشت امارات یکشنبه 17 ژانویه اعلام کرد که 3 مورد مرگ ناشی از کرونا را ثبت کرده که شمار مرگ و میرها را به 726 نفر رساند.

به گزارش این وزارتخانه، شمار بهبود یافتگان پس از دریافت مراقبت‌های بهداشتی لازم از زمان ورود به بیمارستان، 2671 مورد جدید است که با احتساب این عدد، مجموع موارد بهبود یافته به 215820 مورد می‌رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم