آمریکا؛ نگرانی از حمله احتمالی داخلی در آستانه برگزاری مراسم تحلیف بایدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با آغاز تحقیقات درباره دخالت تعدادی از افسران و پرسنل امنیتی و تبانی آنها با تظاهر کنندگان که در 6 ژانویه به راهروهای ساختمان کاپیتول هجوم بردند و درست دو روز قبل از مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا، مقامات این کشور گزارش دادند که بررسی‌ و تحقیقات گسترده‌ای صورت گرفته که شامل نیروهای گارد ملی مستقر در واشنگتن دی سی شده است.

مقامات نظامی به آسوشیتدپرس گفتند كه نگرانی و ترس از حمله داخلی هنگام تحلیف جو بایدن باعث شده که همه جنبه‌های امنیتی مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

بررسی و تحقیق در باره برخی از نگهبانان گارد ملی

در همین حال ژنرال رایان مک کارتی رئیس سازمان نیروی زمینی آمریکا عصر یکشنبه به آسوشیتدپرس با تأکید بر اینکه مقامات آمریکا از تهدیدات احتمالی آگاه هستند، گفت:«به فرماندهان هشدار داده شده که با نزدیک شدن تاریخ تحلیف بایدن بایستی از هر گونه مشکل در تیم‌های خود مطلع باشند».

او گفت، به همه فرماندهان دستور داده شده تا در آستانه برگزاری مراسم سوگند مراقب رفتار نیروهای تحت فرمان خود باشند.

با این حال این ژنرال آمریکایی تأکید کرد که تاکنون شواهدی مبنی بر وجود تهدیدی برای مراسم تحلیف مشاهده نشده است.

او افزود، پس از یک تمرین آموزشی 3 ساعته و بررسی اقدامات حفاظتی در اطراف کاپیتول، ما دوباره هر یک از افراد موظف به انجام این عملیات حفاظتی را بررسی خواهیم کرد.

او افزود، اعضای گارد ملی ایالات متحده در حال آموزش برای رویارویی با هر گونه تهدید احتمالی داخلی و اینکه چگونه تهدیدات داخلی بالقوه را شناسایی کنند، هستند.

در همین حال پلیس فدرال آمریکا به خبرگزاری اسوشیتدپرش گفته است سابقه سربازانی که قرار است در پایتخت آمریکا برای مراسم تحلیف جو بایدن مستقر شوند، بررسی خواهد شد.

این نگرانی پس از آن افزایش یافت که در تحقیقات چند روز گذشته در باره حادثه هجوم به ساختمان کنگره در 6 ژانویه، چند نظامی بازنشسته و تعدادی مامور پلیس در میان مهاجمان حضور داشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید