نگرانی شدید کارمندان توئیتر از واکنش هواداران ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کارمندان توئیتر، نگران اقدام تلافی‌جویانه هواداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا هستند به طوری که به گزارش نیویورک تایمز، برخی از کارمندان این پلتفرم به دلیل ترس از هدف قرار گرفتن از سوی طرفداران ترامپ، حساب‌های کاربری خود را به حساب‌های خصوصی منتقل و رزومه آنلاین خود را حذف کرده‌اند.

علاوه بر این، برخی از مدیران توییتر از خدمات محافظان برخوردار شده‌اند زیرا این شرکت بر تصمیم خود برای بلوکه‌کردن ترامپ، ثابت قدم بوده و حاضر به برداشتن این ممنوعیت از ترامپ نیست.

توییتر در بیانیه خود گفت: حساب ترامپ ( ریئل دونالد ترامپ) به دلیل خطر تحریک بیشتر به خشونت در تاریخ 8 ژانویه، برای همیشه در توییتر مسدود شد.

رئیس‌جمهوری در تجمع قبل از حمله به ساختمان کاپیتال در 6 ژانویه به طرفداران خود گفت که آنها باید قدرت خود را نشان داده و با شدت بیشتری مبارزه کنند. ترامپ آنها را تشویق کرد که به سمت ساختمان کنگره حرکت کنند.

ترامپ در توئیتی نوشت كه معاون رئیس‌جمهوری (مایك پنس) از شجاعت لازم برای انجام آنچه كه باید انجام می‌شد، برخوردار نبود و سپس - در حالی كه یورش هوادارانش هنوز ادامه داشت - برای طرفداران خود توئیت کرد.

تصمیم درست

مجلس نمایندگان در تاریخ 13 ژانویه برای دومین بار ترامپ را به اتهام تحریک به شورش، استیضاح کرد.

به نوشته نیویورک تایمز، جک دورسی مدیر عامل توئیتر که در روز شورش‌ها مشغول دورکاری از یک جزیره خصوصی بود، کاملاً به درست‌بودن تحریم موقت دسترسی رئیس‌جمهوری به توئیتر در آن روز باور داشت.

مدیران توییتر به دورسی گفتند که پاسخ به توییت‌های ترامپ در روز پس از ناآرامی‌ها، نشان دهنده پتانسیل بالایی برای خشونت بیشتر در دنیای واقعی است که در نهایت منجر به تعلیق دائمی حساب کاربری ترامپ گردید.

بیش از 300 کارمند توییتر، در خواست داخلی را امضا کرده و خواستار تعلیق دائمی حساب کاربری ترامپ شدند اما به گفته نیویورک تایمز، این شرکت در آن زمان تصمیم گرفت حساب رئیس‌جمهوری را ممنوع کند.

اسنپ چت و فیس‌بوک نیز حساب ترامپ را تعلیق کردند

پس از اعلام ممنوعیت توئیتر، اسنپ چت و فیس‌بوک هم، ممنوعیت دائمی را علیه ترامپ به مورد اجرا در آوردند.

فیسبوک در بیانیه‌ای درباره تصمیم خود توضیح داد: «خطرات اجازه استفاده از خدمات به رئیس‌جمهوری، بسیار زیاد است.»

دورسی در توئیتی نوشت : «مسدود کردن حساب کاربری ترامپ، گزینه صحیحی بود. آسیب آفلاین ناشی از گفتار آنلاین، جنبه‌ای کاملاً واقعی دارد و در سیاست ما، لحاظ شده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم