رستوران تایلندی به جای ادویه در غذاهایش از ماری‌جوانا استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تنها یک ماه پس از قانونی‌شدن مصرف ماری‌جوانا در تایلند، رستورانی در این کشور انقلابی در صنعت آشپزی و رستوران‌داری را رقم زد و در غذاهایش به جای ادویه از ماری‌جوانا استفاده کرد.

تایلند اولین کشوری در جنوب شرق آسیاست که استفاده از ماری‌جوانا از سال 2018 در آن برای استفاده‌های طبی آزاد اعلام می‌شود. از آن زمان تا کنون این گیاه دارویی که کاربرد مخدر هم دارد، به شکل روغن تولید و عرضه شد. تایلند می‌کوشد جایی برای خود در بازار چند میلیارد دلاری ماری‌جوانا در جهان دست و پا کند.

در ماه گذشته محدودیت‌ها برای استفاده از ساقه، ریشه و برگ‌های گیاه ماری‌جوانا هم در این کشور آزاد شد و به برخی مراکز مانند بیمارستان‌ها اجازه استفاده از آن در مواد خوراکی هم داده شد.

رستوران بیمارستان «چاوا برایا آبایبوبگر» که حدود دو ساعت با بانکوک فاصله دارد، بلافاصله ماری‌جوانا را به جای ادویه در غذاهای خود اضافه کرد و حالا گوشت و سالادی به منوی خود افزود که در خود ماری‌جوانا دارند.

پیش از ممنوع شدن ماری‌جوانا در سال 1934 تایلندی‌ها مقادیر اندکی از آن در غذاهای خود استفاده می‌کردند و حالا هم این رستوران اعلام کرده که در هر پرس غذای مشتریانش بیش از 5 برگ ماری‌جوانا قرار نمی‌دهد.

رسانه‌های تایلندی گزارش کرده‌اند که علیرغم محدودیت‌های مربوط به کرونا، افرادی از شهرهای مختلف خود را به این رستوران رسانده تا غذاهای ماری‌جوانایی آن را بخورند. برخی از این مشتری‌ها باید ساعت‌ها در صف بایستند تا یک جای خالی در این رستوران پیدا شود. مدیر رستوران هم برای حل این مشکل اعلام کرده به زودی تنها مشتریانی که نوبت قبلی رزرو کرده باشند را به رستوران راه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم