تنها با یک یورو صاحب منزلی در ایتالیا شوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تعدادی از شهرک‌ها و روستاهای ایتالیا برای تشویق سکان و گردشگران به نقل مکان به این مناطق طرحی را ارائه کرده‌اند که براساس آن برخی خانه‌های این شهرک‌ها تنها به قیمت یک یورو به فروش می‌رسد. تا کنون 25 منطقه در ایتالیا به این طرح پیوسته‌اند.

بسیاری از این مناطق از سالخوردگی و کمبود جمعیت رنج می‌برند و امیدوارند که با حضور خانوارها و افراد جدید جان تازه‌ای به این شهرک‌ها دمیده شود. خانه‌های ارائه شده در این طرح هم از خانه‌های کوچک گرفته تا ویلاهای بزرگ هستند که عمدتا نیاز به تعمیر و یا بازسازی کامل دارند و قرارداد تعمیر یا بازسازی بخش مهمی از توافق لازم برای به دست آوردن این خانه‌هاست.

این طرح در وبگاه casea1euro.it ارائه می‌شود. به گفته مائوریسیو برتی مدیر این وبگاه، صاحبان بسیاری از این خانه‌ها برای رهایی از مالیات قصد دارند آنها را به دیگران بدهند و خرید این خانه‌ها تنها یک یورو برای خریداران آب نمی‌خورد بلکه آنها باید ضمانتی به مقدار 5000 یورو هم عرضه کرده، هزینه‌های انتقال سند را تقبل کرده و ظرف 2 ماه روند بازسازی و تعمیرات را آغاز کنند. 5000 یورو ضمانت پس از سه سال مسترد می‌شود.

اگرچه قیمت اولیه این خانه‌ها تنها یک یورو اعلام شده اما با توجه به تعداد قابل توجه متقاضیان مزایده‌های متعددی برای این خانه‌ها صورت گرفته و قیمت متوسط هر کدام از آنها به حدود 5000 یورو می‌رسد و برخی از آنها نیز تا 20.000 یورو هم فروش رفته‌اند.

گفته شده که برخی از این خانه‌ها حتی آب و برق هم ندارند ولی دولت ایتالیا متعهد شده که معادل 110 درصد هزینه‌های تعمیر و بازسازی وام طولانی مدت در اختیار متقاضیان قرار دهد. برخی شهرک‌ها انتقال خریدار به این منطقه برای زندگی را هم به شروط افزوده‌اند اما مناطق متعددی اعلام کرده‌اند که نیازی به حضور و انتقال خریدار و خانواده‌اش نیست و مشتریان می‌توانند از این خانه‌ها، به عنوان جایی برای گذراندن تعطیلات استفاده کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم