تأکید مجدد نخست‌وزیر عراق بر کنترل مناطق هم‌مرز با سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق یکشنبه17 ژانویه تأکید کرد که مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر، ضرورت حراست از مرزهای عراق به ویژه با سوریه را گوشزد کرده‌ است.

به گزارش خبرگزاری عراق، او خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی، عملیات پیشگیرانه خود را بر مناطق شمال شرقی سوریه متمرکز کرده‌اند زیرا این منطقه، خالی از نیروهای وابسته به ارتش سوریه است.

Advertisement

پیگرد بقایای داعش

رسول همچنین اظهار داشت که عملیات حمایتی و تقویت نیرو برای پیگرد بقایای داعش و برخی باندهای تروریستی در خاک عراق، تا حد زیادی در مرز با سوریه در جریان است.

سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق، دسامبر گذشته اعلام کرد که الکاظمی به نیروهای مسلح دستور داده تا مرزهای عراق و سوریه را به‌طور کامل کنترل کنند.

او گفت: «بیشتر مرز عراق و سوریه که 610 کیلومتر است، از برخوردار بوده و کارهای زیادی توسط وزارت دفاع، کشور و سازمان بسیج مردمی (حشد الشعبی) درجریان است و همچنین تجهیزات کامل از سوی وزارت منابع آب برای حفر خندق اهدا شده که در مراحل نهایی است و سدهای خاکی و سیم‌های «پی آر سی» نیز در جریان است.

کنترل اقدامات تروریستی

الخفاجی افزود: «نیروهای ائتلاف بین‌المللی در روند تأمین تجهیزات زیادی که در مرزها قرار خواهد گرفت، مشارکت داشته و فرماندهی عملیات مشترک و ائتلاف، در حال کار برای نصب برج‌های با ارزش و مهمی هستند که حاوی دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن بوده که به ما امکان کنترل بسیاری از اقدامات تروریست‌ها را می‌دهند.»

شایان ذکر است که عراق سال‌های متمادی می‌کوشد تا امنیت مرزهای خود با سوریه را تأمین کند زیرا داعش از این مناطق برای تردد میان دو کشور سوء استفاده کرده و عملیات عبور پنهانی پیکارجویان داعش در این مناطق مرزی، همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم