.
.
.

واشینگتن پست: پنس از فاجعه حوادث کاپیتال نجات یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گفته مسئولان مجری قانون و شهادت ویدئوهای نشرشده از سوی واشینگتن پست، باندهای خشونت‌طلب که در 6 ژانویه به ساختمان کنگره حمله کردند، به شکل خطرناکی به مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری نزدیک شده بودند که تقریباً تا 14 دقیقه پس از گزارش پلیس کاپیتال از تلاش‌های اولیه برای تجاوز به محوطه و ورود معترضین به داخل ساختمان و نزدیک‌شدن به مکان حضور پنس، هنوز از سالن سنا بیرون برده نشده بود.

در نهایت، افسران سرویس مخفی پس از ریختن آشوبگران به داخل ساختمان کاپیتال، پنس را به همراه همسر و دخترش به اتاقی در نزدیکی طبقه خاص سنا منتقل کردند زیرا بسیاری از آشوبگران، معاون رئیس‌جمهوری را به عنوان هدف خود دانسته و هنگامی که از طبقه اول پایین سالن پایین می‌رفتند، از او با صدای بلند به عنوان یک خائن یاد می‌کردند.

حدود یک دقیقه پس از بیرون آمدن پنس از اتاق، گروهی از معترضین از پله‌ها به طبقه دوم رفته و یک افسر پلیس کاپیتال را که آنها را از سنا خارج کرده بود، دنبال کردند.

طبق گفته سه نفر که از مکان حضور پنس اطلاع داشتند و خواهان پنهان ماندن نامشان شدند، او و خانواده‌اش در مخفیگاهی در فاصله کمتر از 100 متری معترضان پنهان شده بودند.

اگر معترضین خشمگین طرفدار ترامپ چند ثانیه زودتر می‌رسیدند، معاون رئیس‌جمهوری را که در حال انتقال از سالن پذیرایی به دفتر بود، می‌دیدند.

احتمال درمعرض خطر قرار گرفتن معاون رئیس‌جمهوری، بیانگر تلاش بی وقفه سازمان‌های مجری قانون برای مدیریت بحران در حال گسترش در زمان حقیقی است. سرویس اطلاعاتی از اظهارنظر در مورد تحرکات پنس در ساختمان کاپیتال یا چگونگی خروج او خودداری کرد.

کاترین میلوان سخنگوی سرویس مخفی در بیانیه ای گفت: «در حالی که سرویس مخفی به شکل خاص در مورد ابزارها و روش‌های عملیات پیشگیرانه ما صحبت نمی‌کند، معاون رئیس‌جمهوری در 6 ژانویه کاملاً از امنیت برخوردار بود.» این در حالی است که سخنگوی پنس از اظهارنظر در مورد این اطلاعات، خودداری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم