.
.
.

نانسی پلوسی یک ژنرال بازنشسته را برای حفظ امنیت کنگره منصوب می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا جمعه اعلام کرد که یک ژنرال بازنشسته را جهت مدیریت و نظارت بر امنیت ساختمان کنگره آمریکا که هفته پیش مورد هجوم هواداران دونالد ترامپ قرار گرفته بود، منصوب خواهد کرد. این ژنرال پیشتر مدیریت عملیات نظامی در جریان توفان کاترینا را برعهده داشته ‌است.

این مقام منتسب به حزب دموکرات گفت که به دلیل حوادث هفته پیش باید ساختمان کنگره را در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا به‌طور دقیق تحت نظارت و بازرسی قرار دهیم.

وی افزود: «به همین دلیل از راسل هونوری، ژنرال بازنشسته ارتش خواستم که با هماهنگی دیگر نهادهای امنیتی بازنگری کاملی در زیرساخت‌های امنیتی ساختمان کنگره با هدف کنترل کامل این ساختمان انجام دهد». وی ادامه داد که «ژنرال هونوری شخصی توانا درتعامل با بحران هاست».

پلوسی ضمن اشاره به نقش پلیس و نیروهای گارد ملی تأکید کرد که ساختمان کنگره شاهد اقدامات امنیتی بی‌سابقه ای است.

ساختمان کنگره هفته پیش در جریان تأیید پیروزی جو بایدن به ریاست جمهوری ایالات متحده شاهد هجوم هواداران دونالد ترامپ بود که به کشته شدن 5 نفر منجر شد. طی این هجوم بسیاری از طرفداران ترامپ به زور وارد ساختمان کنگره شده و بسیاری از قانون گذاران آمریکایی را مجبور به پنهان شدن کردند.

در پی این حوادث مجلس نمایندگان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را به اتهام «تحریک به شورش» در امری بی‌سابقه برای بار دوم استیضاح کرد.

در حال حاضر روند برکناری ترامپ در حال پیگیری است اما پلوسی نگفت که چه زمانی پرونده عزل رئیس‌جمهور به مجلس سنا ارجاع داده خواهد شد.

پلوسی در جمع خبرنگاران گفت: «نمایندگان مجلس در حال تنظیم لایحه استیضاح رئیس‌جمهوری هستند، شما اولین کسانی خواهید بودکه از زمان محاکمه وی مطلع خواهید شد».

استیضاح دونالد ترامپ پیش از 20 ژانویه زمان مراسم تحلیف جو بایدن نخواهد بود. در این تاریخ، با ورود دو نماینده دموکرات به مجلس سنا، حزب دموکرات اکثریت سنا را به دست خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم