.
.
.

پژوهش بریتانیایی پیرامون مصونیت 5 ماهه فرد بهبود یافته از کرونا از ابتلای مجدد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر مبنای یک پژوهش بریتانیایی که بر روی کارکنان مراکز مراقبت‌های بهداشتی انجام شد، کسانی که به کووید 19 مبتلا شده‌اند، احتمالاً حداقل برای 5 ماه از بیماری مصونیت دارند، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد کسانی که بدنشان پادتن تولید کرده، ممکن است ناقل ویروس بوده و آن را انتشار دهند.

نتایج اولیه به دست آمده بوسیله دانشمندان اداره بهداشت عمومی بریتانیا، نشان می‌دهد که دارندگان پادتن در نتیجه ابتلای قبلی به ندرت بار دیگر به کرونا مبتلا می‌شوند، زیرا ابتلای دوم فقط در 44 مورد از 6614 فرد مبتلا ویروس، رخ داده که این پژوهش نیز شامل آنها شده ‌است.

این درحالی است که کارشناسان هشدار دادند، این نتایج نشان می‌دهد کسانی که در ماه اول سال 2020 در اولین موج همه‌گیری به این بیماری مبتلا شدند، چه بسا اکنون بار دیگر در معرض خطر ابتلا به این بیماری باشند.

آنها همچنین هشدار دادند که کسانی که از «مصونیت طبیعی» به دست آمده از ابتلا برخوردارند، ممکن است در بینی و گلوی خود حامل ویروس بوده و بنابراین آن را انتشار دهند.

سوزان هاپکینز مشاور ارشد پزشکی مرکز بهداشت عمومی بریتانیا که در رهبری این تیم پژوهشی مشارکت داشت، گفت: «ما اکنون می‌دانیم بیشتر افرادی که به ویروس مبتلا شده و بدنشان پادتن را تولید کرده، از مصونیت ابتلای مجدد برخوردارند اما این مصونیت، مطلق نیست و ما هنوز از مدت زمان ادامه این مصونیت، اطلاعی نداریم.»

در بیانیه ای پیرامون این پژوهش آمده‌ است که نتایج آن شامل پادتن‌ها یا سایر پاسخ‌های سیستم ایمنی به واکسن‌هایی کنونی کووید 19 یا اثربخشی واکسن‌ها نمی‌گردد و بررسی موضوع پاسخ دهی به واکسن‌ها در زمانی دیگر در سال جاری مورد بحث قرار خواهد گرفت.

این پژوهش شامل ده‌ها هزار کارمند بخش بهداشت بریتانیا شده که از ماه ژوئن، تحت معاینه‌های منظم مربوط به ابتلای مجدداً به کووید 19 یا تولید آنتی‌بادی در بدنشان قرار گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم