.
.
.

موقعیت نابهنجار واتس‌آپ در مصاف با سیگنال و تلگرام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وضعیت نابهنجاری که برای نرم‌افزار واتس‌آپ در سطح جهان بروز کرده، باعث شده است که نرم‌افزارهای رقیب از این فرصت استفاده کرده و عرصه را بر این اپ فوق‌العاده مشهور و مورد استفاده عموم، تنگتر سازند.

شرکت مالک نرم‌افزار تلگرام، وارد خط بحرانی شده ‌است که فیسبوک پس از اعلام تغییر در زمینه خدمات حریم خصوصی و استانداردهای امنیتی در برنامه پیامرسان فوری واتس‌آپ، در آن قرار گرفته‌است.

پس از جنجال‌های بزرگی که هنوز هم ادامه دارد، «تلگرام» از طریق حساب رسمی خود در سایت شبکه اجتماعی «توییتر»، ویدیو کلیپی را منتشر کرد که نشان می‌داد گروه معروف آفریقایی که مشهورترین «رقص مرگ» را در جهان اجرا می‌کند، حامل تابوتی نمادین هستند که بروی آن درخواست موافقت سیاست‌های جدید واتساپ نقاشی شده که دست مایه ریشخند و تمسخر قرار گرفته ‌است.

در حالی که از نگاه ناظران، این اقدام تلگرام به عنوان یک تلاش جدی برای کشیدن فرش از زیر پای واتس‌آپ و سوء استفاده از بحران ایجاد شده برای این نرم‌افزار پس از خروج میلیون‌ها کاربر از آن در سراسر جهان شده‌است که به دلیل ترس از امنیت اطلاعات و ترس از هک شدن حساب‌هایشان و انتشار داده‌ها، چت‌های خصوصی صوتی و تصویری، از واتس‌آپ خارج می‌شوند.

شایان ذکر است که واتس‌آپ، توضیح رسمی را در مورد بروز تغییر در سیاست حفظ حریم خصوصی خود صادر کرد که از زمان اعلام آن، هیاهویی بپا گردید و همین امر باعث شد بسیاری از کاربران این شبکه پیام‌رسان، برنامه‌های دیگری را جایگزین واتس‌آپ کنند.

نرم‌افزارهای جایگزین

ایلان ماسک میلیاردر مشهور جهان و مدیر عامل شرکت تسلا نیز وارد این موضوع شد و هفته گذشته با ارسال توییتی، 42 میلیون نفر از فالورهای خود را به استفاده از نرم‌افزار «سیگنال» ترغیب کرد.

با بالا گرفتن این اختلافات، نرم‌افزار سیگنال به یکی از اپ‌هایی تبدیل شد که از سوی کاربران در سیستم‌های اندروئید و «ای‌اواس»، دانلود شد تا به حدی که سرورهای دانلود، ظرفیت تحمل کثرت دانلودها را نداشتند.

پلتفرم تلگرام نیز طی 72 ساعت گذشته، شاهد ثبت بیش از 25 میلیون کاربر جدید بوده ‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم