.
.
.

سازمان جهانی بهداشت: سال دوم اپیدمی ممکن است از سال اول سخت‌تر باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایکل رایان ، مدیر برنامه اورژانس در سازمان جهانی بهداشت، روز پنجشنبه 14 ژانویه گفت، ممکن است سال دوم اپیدمی کرونا دشوارتر از سال اول باشد.

رایان در یک برنامه گفت‌وگوی که از طریق پخش مستقیم از حساب توییتری سازمان جهانی بهداشت، گفت: «ما در حال ورود به سال دوم اپیدمی هستیم و ممکن است با توجه به پویایی شیوع بیماری و برخی از مشکلاتی که مشاهده می‌کنیم، امسال از سال اول بیماری دشوارتر باشد.

این مقام بهداشت جهانی تأکید کرد که داده‌های دریافتی سازمان جهانی بهداشت طی دو هفته گذشته نشان می‌دهد که موارد ابتلا به این بیماری بار دیگر به اوج خود رسیده است.

رایان در این زمینه گفت، نیمی از شمال کره زمین به ویژه اروپا و آمریكای شمالی، شاهد «طوفانی بی‌نظیر» از افزایش سریع این اپیدمی است.

او خاطرنشان كرد كه شیوع بیشتر این بیماری در نتیجه عواملی چون سرما، ازدحام در داخل ساختمان‌ها و ظهور سویه‌های جدید جهش یافته ویروس کرونا بوده است.

خبرگزاری رویترز در آخرین آماری که منتشر کرد، نشان داد که بیش از 91.7 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. این خبرگزاری همچنین آمار کل مرگ و میر ناشی از این بیماری در سراسر جهان را یک میلیون و 969،029 گزارش کرده است.

از زمان ظهور اولین موارد ویروس کرونا در چین در دسامبر 2019، تاکنون بیش از 210 کشور و منطقه به این بیماری همه‌گیر مبتلا شدند.

روز چهارشنبه سازمان جهانی بهداشت، اعلام کرد که ویروس جهش یافته جدید کرونا که در بریتانیا و آفریقای جنوبی ظاهر شد، تاکنون حداقل در 50 کشور شیوع پیدا کرده است این در حالی است تعطیلی کامل نهادها و موسسات دولتی در بریتانیا و آغاز واکسیناسیون در این کشور نیز تاکنون قادر به مهار این اپیدمی نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم