.
.
.

ترامپ: خشونت‌طلبی و خرابکاری در جنبش و در کشور ما جایی ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه 13 ژانویه 2021 در پیام ویدیویی ضبط شده‌ای بر شبکه توئیتر اعلام کرد که خشونت‌طلبی و خرابکاری نه جنبش او و نه در کشورش جایی ندارد.

در این پیام ویدیویی اما ترامپ به تصویب طرح استیضاح او در مجلس نمایندگان اشاره‌ای نکرد. انتشار این پیام ویدیویی همزمان با امضای نانسی پلوسی بر موارد استیضاح ترامپ همراه بود.

اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در این پیام ویدیویی بر خشونت‌هایی که در 6 ژانویه هنگام اشغال مقر کنگره رخ داد، متمرکز شده که به دنبال آن مجلس نمایندگان آمریکا طرح استیضاح ترامپ به اتهام تحریک به شورش و اشغال کنگره را به تصویب رساند.

ترامپ در این‌باره گفت:« می‌خواهم به شدت واضح باشم، خشونت‌هایی که هفته گذشته با آن مواجه بودیم را به طور کامل محکوم می‌کنم. خشونت‌طلبی و خرابکاری نه در کشور ما و نه در جنبش ما جایی ندارد».

از سویی قرار است موارد استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که تا پایان دوره ریاست جمهوری‌اش تنها یک هفته باقی‌ماند، پس از تصویب از مجلس نمایندگان به مجلس سنا ارجاع داده شود تا در صورت رای عدم اعتماد به ترامپ مانع از نامزدی‌ او برای انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم