.
.
.

اکثریت کنگره به استیضاح ترامپ رای مثبت داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه 13 ژانویه با اکثریت آرا، به رأی‌گیری در خصوص استیضاح ترامپ رای مثبت داد که پس از موافقت کمیسیون قوانین مجلس بود.

بدین ترتیب، پرونده به سنا ارجاع می‌شود که چه بسا تا هفته‌ها پس از خروج ترامپ از کاخ سفید نیز ادامه یابد.

این در حالی بود که استنی هویر رهبر اکثریت مجلس نمایندگان کنگره، که دومین شخصیت مهم دموکرات در مجلس است، چهارشنبه 13 ژانویه تأکید کرد که کنگره قصد دارد در این هفته، شرایط استیضاح ترامپ را در مجلس سنا مطرح سازد.

او همچنین در مصاحبه ای با (ام.اس.ان.بی. سی) افزود: «هیچ دلیلی وجود ندارد که ما این هفته، آن را به سنا نفرستیم… ما قصد انجام این کار را داریم.»

دموکرات‌ها خواستار برکناری ترامپ هستند به طوری که مک گاورن نماینده دموکرات گفت که برکناری ترامپ، حامل این پیام برای جهان است که دموکراسی آمریکا ادامه دارد.

شایلا لی نماینده دموکرات کنگره تأکید کرد که رئیس‌جمهوری، مستقیماً به خشونت در کشور کمک کرده‌است و لوید داگت دیگر نماینده دموکرات کنگره نیز ترامپ را به کودتا علیه کنگره متهم نمود.

از سوی دیگر، جیم گوردون نماینده جمهوری‌خواه، پروژه استیضاح ترامپ را تهدیدی برای آمریکا توصیف کرد.

تام کول نماینده جمهوری‌خواه کنگره نیز گفت که استیضاح ترامپ باعث ایجاد شکاف بیشتردر ایالات متحده خواهد شد.

فعال‌سازی متمم 25 قانون اساسی

شایان ذکر است که به رغم این که مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته در نامه‌ای خطاب به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، امتناع خود را از فعال سازی متمم 25 قانون اساسی اعلام داشت که منجر به برکناری ترامپ می‌شود، کنگره با اکثریت 220 رأی موافق به اجرای این متمم، از پنس خواستند این متمم را فعال کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم