مایک پومپئو: در ایران میانه رو وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزیر خارجه ایالات متحده از سیاست خارجی که بخشی از حکومت ایران را «میانه‌رو» می‌خواند و در پی «عادی‌سازی روابط» با آن است انتقاد کرد و گفت: در واقع پیدا کردن «اسب تک‌شاخ» راحت‌تر از پیدا کردن یک میانه رو در ایران است.

وی که روز سه شنبه 12 ژانویه در رشته توئیت‌هایی سیاست خارجی دولت ترامپ را توضیح می داد، افزود: رژیم ایران مجموعه‌ای از ایدئولوگ‌های افراطی است که از سال 1979تاکنون «شعار مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین روز سه‌شنبه در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن گفت:«ایران تبدیل به پایگاه جدید گروه تروریستی القاعده شده است».

پمپئو گفت «القاعده در تهران برای خود مقرّ فرماندهی ایجاد کرده و نمایندگان ایمن الظواهری رهبر این گروه اکنون در آنجا حضور دارند.»

او با بیان اینکه «رژیم ایران پشتیبانی زیادی از القاعده کرده» افزود «رهبران القاعده ساکن ایران عملیات‌های تروریستی این گروه را با اجازه سپاه پاسداران از آنجا هدایت می‌کنند.» پمپئو هشدار داد «القاعده تحت حمایت رژیم ایران فعالیت می‌کند و ائتلاف آنها تهدیدی برای جهان است.»

پمپئو در ادامه با تاکید بر اینکه «محمد المصری» مرد شماره دو القاعده در تهران کشته شد، گفت «این گروه تروریستی فرماندهان خود را در ایران متمرکز کرده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم