سعودی تصمیم اسرائیل برای احداث 800 واحد مسکونی جدید در کرانه غربی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خارجه سعودی سه‌شنبه 12 ژانویه 2021 تصمیم اسرائیل برای تصویب طرح احداث 800 واحد مسکونی یهودی‌نشین جدید در کرانه باختری را به شدت محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی ضمن تجدید مخالفت خود با گام اسرائیل برای تصویب طرح احداث 800 واحد مسکونی یهودی‌نشین جدید در کرانه غربی را نقض جدید قطعنامه‌های بین‌المللی و تهدیدی علیه صلح و در راستای تضعیف تلاش‌های راهکار برپایی دو کشور دانست.

این اقدام اسرائیل پس از آن صورت می‌گیرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دوشنبه فرمان احداث 800 واحد مسکونی جدید در شهرک‌های یهودی‌نشین احداث شده در سرزمین‌های کرانه باختری اشغالی را داد.

Advertisement

دفتر نتانیاهو نخست وزیر در بیانیه‌ای به زبان عربی گفت:« نخست وزیر دستور احداث نزدیک به 800 واحد مسکونی در مناطق یهودا و السامره را داده است» و از جمله آن در دو شهرک نوفی نخامیا و تل منشه جایی که استر هورگن ساکن بوده احداث شود.

در این بیانیه همچنین به «احداث بیش از 200 واحد مسکونی در شهرک ریحالیم در جنوب شهر نابلس و نوفی نیخامیا در شرق استان سلفیت به عنوان بخشی از طرح‌ساماندهی شهرک‌نشینان اسرائیلی» اشاره شده است.

در بیانیه صادره از دفتر بنیامین نتانیاهو همچنین آمده است که او دستور «ارائه طرح ساخت 400 واحد مسکونی اضافی به شورای عالی برنامه‌ریزی را داده تا در جلسه آتی آن تصویب شود».

در حال حاضر نزدیک به 450 هزار اسرائیلی در کرانه باختری ساکن هستند که در میان نزدیک به 2.8 میلیون فلسطینی زندگی می‌کنند.

این در حالی است که همه شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری از سوی اغلب جامعه بین‌المللی غیرقانونی دانسته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم