درگیری مردم چند روستا با حراست شرکت نیشکر هفت‌تپه در اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جوانان چند روستای اطراف شرکت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به بیکاری و مصادره زمین‌هایشان با حراست این شرکت درگیر شدند و طی سرکوب آنها، تعدادی مجروح و بازداشت شدند.

ویدیوهایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد جوانان عرب روستاهای عین و ابوصخیر که به بیکاری و مصادره زمین‌هایشان در اطراف شرکت نیشکر هفت‌تپه معترض بودند، با حراست و پلیس درگیر شده و پس از ضرب و شتم و سرکوب آنها، تعدادی مجروح و تعدادی دیگر بازداشت شدند.

اختلاس و فساد مالی در شرکت نیشکر هفت‌تپه در سال‌های اخیر، علاوه بر اعتراضات گسترده و طولانی کارگران آن، نام این شرکت را سر زبان‌ها انداخت.

این شرکت که با وعده اشتغال جوانان، زمین بسیاری از کشاورزان عرب اهواز را با مبلغ ناچیز خرید و به بسیاری از آنها حتی مبلغی پرداخت نکرد.

این شرکت با 24 هزار هکتار و حدود 5500 نیروی رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در 15 کیلومتری شهرستان شوش واقع شده بدون اینکه جوانان بیکار عرب را استخدام کند.

با افشای فساد در این شرکت، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره آن دستگیر و مواردی از سوءاستفاده از صد‌ها میلیون دلار ارز دولتی و همچنین پرداخت رشوه‌های سنگین به برخی مدیران آشکار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم