حملات هوایی اسرائیل به مواضع شبه‌نظامیان ایرانی و عراقی در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به گزارش خبرگزاری وابسته به رژیم سوریه (سانا) اسرائیل بامداد چهارشنبه 13 ژانویه 2021 طی حملاتی هوایی مواضع شبه‌نظامیان ایرانی و عراقی را در مناطقی در شهرهای دیرالزور و البوکمال سوریه هدف قرار داد.

این در حالی است که رسانه‌های وابسته به گروه شبه‌نظامی حشد الشعبی در عراق اشاره کردند که بمباران هوایی اسرائیلی مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان ایرانی و عراقی در منطقه البوکمال سوریه را هدف قرار داده است.

از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که انفجارهای سنگینی مناطق مختلف استان دیرالزور را لرزانده که احتمال می‌رود مربوط به بمباران‌ها و حملات جنگنده‌های اسرائیلی به انبارهای عیاش و پادگان نظامی الصاعقه در اطراف شهر دیرالزور و همچنین انبارها و مقرهایی در صحراهای البوکمال و المیادین باشد.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در این حملات هوایی، اسرائیل بیش از 18 بار منطقه محل تمرکز شبه‌نظامیان سپاه پاسداران ایران، حزب الله لبنان و لشکر فاطمیون را هدف قرار داد.

شایان ذکر است چندی پیش در ماه ژانویه در نتیجه حملات هوایی اسرائیلی انفجارهای شدیدی دمشق پایتخت سوریه را لرزاند که تجمع‌های نظامی در منطقه الکسوه در جنوب دمشق را هدف قرار داد.

از طرفی و به گفته نظامیان جدا شده از ارتش رژیم بشار اسد، اسرائیل طی حملاتی موشکی پایگاه‌های سپاه پاسداران ایران در خاک سوریه را هدف قرار داده است.

شایان ذکر است اسرائیل طی ماه‌های گذشته بر شدت حملات خود علیه مواضع گروههای شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه افزوده و تاکید کرده که به حملات خود علیه این گروههای شبه‌نظامی ادامه داده و به آنها اجازه نزدیک شدن به مرزهای اسرائیل با سوریه را نخواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم