تحریم‌های واشینگتن علیه 3 فرد و 16 نهاد و شرکت وابسته به خامنه‌ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خزانه‌داری آمریکا چهارشنبه 13 ژانویه از اعمال تحریم‌های جدید علیه 3 فرد و 16 نهاد و شرکت وابسته به علی خامنه‌ای رهبر نظام ایران خبر داد.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه تهران شامل شرکت‌های بزرگی شده ‌است که زیر کنترل خامنه‌ای رهبر ایران کنترل هستند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا سه‌شنبه 12 ژانویه در توئیت‌هایی اعلام کرد که 100 شرکت بزرگ به دلیل تحریم‌های آمریکا، سرمایه‌گذاری‌های خود را از ایران خارج ساخته یا لغو کرده‌اند.

پمپئو با بیان اینکه 30 کشور، واردات محصولات نفتی ایران را متوقف کرده‌اند، توضیح داد که اعمال تحریم علیه ایران، مانع فروش روزانه 2 میلیون بشکه نفت این کشور شده‌ است.

پمپئو پیش از توییت‌های خود در یک کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد که رژیم ایران به القاعده در انجام حملات 11 سپتامبر کمک کرده و القاعده و ایران، کانون نابودی در جهان به‌شمار می‌آیند.

علاوه بر این پمپئو در کنفرانس مطبوعاتی خود با تأکید بر این که ایران به عوامل القاعده، آزادی ارتباط با خارج و آزادی تحرک در داخل کشور را داده، ایران را افغانستان جدیدی برای القاعده توصیف کرد.

واشینگتن در 5 ژانویه، تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کرد که بیشتر صنایع فولاد را هدف قرار دادند که شامل 12 شرکت تولید فلزات گردید.

همچنین یک شرکت چینی به دلیل فروش محصولات به شرکت‌های فلزات ایرانی، تحریم شد.

خزانه‌داری آمریکا در 17 دسامبر گذشته، 4 شرکت را که صادرات محصولات پتروشیمی ایران را تسهیل کرده بودند، تحریم کرد.

خزانه‌داری آمریکا با بیان این که صادرات پتروشیمی، منبع مهم تأمین بودجه ایران است، خاطرنشان ساخت که ایران از درآمدهای پتروشیمی برای تأمین مالی گروه‌های تروریستی استفاده می‌کند.

در بیانیه خزانه داری آمریکا آمده‌است: «ما همه حامیان فعالیت‌های صادراتی پتروشیمی ایران را تحریم خواهیم کرد.»

شرکت‌های «دوگای اینترنشنال شیپ مانجمنت لیمیتد»، «پترولیوم ساوث ایست لیمیتد»، «آلفا تک تریدذینک اف زد ایی» و «پترولیوم تریدینک اف زد ایی» به خاطر ارائه کمک مادی یا حمایت مالی یا ارائه پشتیبانی مالی، مادی یا فن‌آوری، کالا یا خدمات به ایران در لیست تحریم‌های ایالات متحده قرار داده شدند.

وزیر امور خارجه آمریکا ماه گذشته گفت که فشار حداکثری دولت ترامپ بر ایران منجر به کاهش 24 درصدی بودجه پیشنهادی نظامی و امنیتی دولت ایران برای سال آینده شده است.

پمپئو در آن زمان با استناد به تحریم‌های اعمال شده توسط واشینگتن علیه یک شرکت ویتنامی و مدیرعامل آن تأکید کرد که نفت و پتروشیمی، دو منبع اصلی درآمد رژیم ایران برای سرکوب مردم و پیشبرد اهداف شرورانه خارجی آن هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم