بنیانگذار آمازون لقب ثروتمندترین فرد جهان را از مدیر تسلا پس گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ایلون ماسک آمریکایی، بنیانگذار شرکت معروف تسلا، تنها چند روز از طعم شیرین عنوان «ثروتمندترین فرد جهان» برخوردار بود که با افزایش ثروت او پنج‌شنبه گذشته به 188 میلیارد و 500 میلیون دلار آغاز و سه شنبه 12 ژانویه با کاهش آن پایان یافت زیرا جف بزوس بنیانگذار تجارت آنلاین «آمازون»، این لقمه لذیذ را از دهان ماسک ربود و لقبی را به دست آورد که برای هر انسانی یک آرزو به حساب می‌آید.

سهام «تسلا» سه شنبه 13 ژانویه، 8 درصد ارزش خود را در بورس اوراق بهادار از دست داد که به عنوان بزرگترین کاهش سهام از سپتامبر گذشته قلمداد شده و به همین دلیل ماسک مدیرعامل شرکت تسلا پیش رو صنعت خودروهای الکتریکی، بیش از 14 میلیارد دلار از ارزش خالص خود را از دست داد که با افزایش سهام شرکت او در پنج‌شنبه گذشته، 6 درصد افزایش یافته و از ثروت جف بزوس بنیانگذار و مدیرعامل آمازون که 187 میلیارد دلار در روز پنجشنبه بود، فراتر رفت ولی روز گذشته به میزان نیم درصد کاهش یافت.

به گزارش العربیه.نت و مجله فوربس، رقم جدید ثروت ماسک(49 ساله)، 176 میلیارد و 200 میلیون دلار است که 6 میلیارد دلار کمتر از میزان ثروت بزوس در روز گذشته ‌است. به گزارش این مجله، ماسک که 8 سال جوان تر از بزوس است، قادر است این لقب را در نبرد دنیای بورس، بار دیگر از آن خود سازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم