برغم اعلام مخالفت مایک پنس مجلس نمایندگان آمریکا به عزل ترامپ از قدرت رای داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد روز، چهارشنبه به لایحه‌ای برای عزل دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از قدرت داد.

این در حالی است که مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای به نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان مبنی اعلام کرد با فعال کردن متمم 25 قانون اساسی که منجر به برکناری دونالد ترامپ رئیس جمهور ی آمریکا می شود ، مخالف است.

مجلس نمایندگان امروز چهارشنبه به اتفاق آرا با 220 رأی به لایحه‌ای رای دادند و از معاون رئیس جمهوری خواستند تا ماده 25 برای برکناری ترامپ را فعال کند.

مجلس نمایندگان ترامپ را به بی کفایتی و ارتکاب تجاوزات گسترده قانونی و تشویق هوادارانش برای حمله و اشغال ساختمان کاپیتول در واشنگتن متهم کرده است.

دمکرات‌ها 2 روز پیش پیش نویس لایحه‌ای را تنظیم کردند که به موجب متمم شماره 25 قانون اساسی آمریکا ، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را به دلیل بی‌کفایتی از قدرت برکنار می‌کند.

دمکرات‌ها از جمله نانسی پلوسی ترامپ را به زیر پا گذاشتن سوگندی که براساس قانون اساسی یاد کرده بود متهم کرده و او را به تهدید قانون اساسی و نقض آن از طریق تحریک به خشونت علیه کنگره متهم می‌کنند.

پیر غانم گزارشگر و تحلیلگر سیاسی العربیه در واشینگتن در گزارشی به تلویزون العربیه گفت، برای اجرای این قانون مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا باید آن را تایید و گام‌های عملی را بردارد اما مایک پنس با اعلام مخالفت خود با اقدام دمکرات‌ها برای عزل ترامپ گفته است که متمم شماره 25 قانون اساسی فقط در صورت عدم توانایی رئیس جمهور در ادای وظیفه خود آن هم از طریق تایید پزشکی قابل تطبیق است. این قانون با انگیزه اختلاف سیاسی یک حزب با رئیس جمهوری به اجرا گذاشته نمی‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم