استقبال شورای همکاری از قرار دادن حوثی‌ها در فهرست«سازمان‌های تروریستی»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دبیرکل شورای همکاری خلیج سه‌شنبه 12 ژانویه 2021 از تصمیم ایالات متحده آمریکا در قرار دادن شبه‌نظامیان حوثی در فهرست «سازمان‌های تروریستی» استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) نایف فلاح مبارک الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج ضمن استقبال از این اقدام آمریکا، گفت «قرار دادن نام گروه شبه‌نظامیان حوثی در فهرست سازمان‌های تروریستی در راستای مقابله با پافشاری مستمر این گروه و اصرارشان بر گزینه نظامی برای برهم زدن امنیت و ثبات در منطقه، است».

الحجرف ضمن تاکید پافشاری کشورهای شورای همکاری بر ضرورت برقراری امنیت و ثبات در یمن، ابراز امیدواری کرد این اقدام آمریکا برای اقدامات شبه‌نظامیان حوثی و حمایت‌کنندگان آنها حد بگذارد.

شایان ذکر است که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دوشنبه اعلام کرد که کشورش تصمیم گرفته شبه‌نظامیان حوثی یمن را در فهرست «سازمان‌های تروریستی» قرار دهد.
پمپئو گفت که اقدام آمریکا در قرار دادن حوثی‌ها در لیست سازمان‌های تروریستی «با هدف مجازات حوثی‌ها به دلیل اقدامات تروریستی‌شان و از آن جمله حملات فرامرزی آنها که ساکنان غیرنظامی، ساختارهای زیربنایی و حمل و نقل دریایی را تهدید می‌کند»، انجام می‌شود.

پمپئو همچنین یادآور شد که وزارت خارجه آمریکا، کنگره این کشور را از تصمیم برای قرار دادن شبه‌نظامیان حوثی در فهرست سازمان‌های تروریستی مطلع خواهد کرد.
وزیر خارجه آمریکا افزود که او قصد آن دارد تا نام‌های عبدالملک حوثی، عبدالخالق بدرالدین الحوثی و عبدالله یحیی الحکیم از رهبران حوثی‌ها را در فهرست تروریست‌های بین‌المللی قرار دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم