.
.
.

موافقت ترامپ با اعلام وضعیت فوق‌العاده تا 24 ژانویه در واشنگتن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی هشدار مقامات آمریکایی درباره تهدیدهای امنیتی احتمالی طی مراسم ادای سوگند قانون اساسی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در هفته آینده، دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه 12 ژانویه 2021 با اعلام وضعیت فوق‌العاده از ابتدای امروز تا 24 ژانویه جاری در واشنگتن پایتخت آمریکا موافقت کرد.

اعلام وضعیت فوق‌العاده در واشنگتن در پی آن انجام شد که نگرانی‌های فزاینده‌‌ای درباره احتمال وقوع اقدامات خشونت‌‌آمیز و شورش‌های مشابهی پیش از یا همزمان با مراسم تحلیف جو بایدن و همانند آنچه در 6 ژانویه در مقر کنگره آمریکا رخ داده، شدت یافته است.

این در حالی است که هر چهار سال صدها هزار نفر از شهروندان آمریکایی به پایتخت فدرال آمریکا آمده تا در مراسم ادای سوگند قانون اساسی حضور یابند.

شایان ذکر است وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون پیش‌تر اجازه افزایش نیروهای گارد ملی مستقر در واشنگتن از 6200 به 10 هزار نفر تا پایان هفته، را داده بود.

علاوه بر آن امکان حضور پشتیبان 5000 نفر از نیروهای ارتش در روز تحلیف در 20 ژانویه جاری فراهم شده تا بدین وسیله تعداد نظامیانی که امنیت این مراسم را بر عهده خواهند گرفت به 15 هزار نظامی افزایش یابد.

این در حالی است که طرفداران دونالد ترامپ از هفته گذشته در شبکه‌های اجتماعی فراخوان‌هایی را برای برگزاری تظاهرات‌های اعتراض‌آمیزی از ابتدای 17 ژانویه جاری در واشنگتن پایتخت فدرال و سایر مناطق آمریکا اعلام کردند که این به نگرانی‌ها درباره احتمال وقوع ناآرامی‌ها و خشونت‌هایی در این کشور دامن زده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم