.
.
.

تاکید خالد بن سلمان بر اصرار سعودی برای دستیابی به راه حلی سیاسی در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی شامگاه دوشنبه 11 ژانویه 2021 در استقبال از مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن بر اصرار پادشاهی عربی سعودی برای دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر در یمن تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهزاده خالد بن سلمان شامگاه دوشنبه در توئیتی گفت که او به همراه مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل، آخرین تحولات در یمن و تلاش‌های انسان‌دوستانه سعودی در این زمینه را مورد بررسی قرار داده است.

جانشین وزیر دفاع سعودی همچنین در رایزنی با مارتن گریفتس تاکید کرد که هر راهکاری در یمن باید بر اساس مرجع‌های سه‌گانه باشد و ثبات و امنیت را در این کشور محقق کند.

در همین راستا وزارت خارجه سعودی شامگاه دوشنبه اعلام کرد این پادشاهی از تصمیم دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن شبه‌نظامیان حوثی در لیست سازمان‌های تروریستی استقبال می‌کند.

وزارت خارجه پادشاهی سعودی درج گروه شبه‌نظامی حوثی در فهرست «سازمان‌های تروریستی» و قرار دادن نام رهبران این گروه شبه نظامی در لیست‌های تروریسم را گامی هماهنگ با خواسته‌های دولت قانونی یمن جهت حد گذاشتن برای تعدی‌های این گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران دانست.

وزارت خارجه سعودی همچنین قردادن شبه‌نظامیان حوثی در لیست سازمان‌های تروریستی را در راستای جلوگیری از خطرهای حقیقی آنها در وخیم‌تر کردن اوضاع انسانی مردم یمن و ممانعت از ادامه تهدیدهای آنها علیه امنیت و صلح بین‌المللی و اقتصاد جهان عنوان کرد.

وزارت خارجه سعودی نیز ابراز امیدواری کرد که سازمان تروریستی قلمداد کردن حوثی‌ها منجر به حد گذاشتن برای اقدامات شبه‌نظامیان تروریست حوثی و حامیان آن شود.

این وزارت خانه افزود که این اقدام واشنگتن می‌تواند خطر آن گروه شبه‌نظامی را غیر فعال و مانع از ارسال موشک‌های بالستیک و پهپادهای پیشرفته و تامین مالی عملیات‌های جنگی آن در هدف قرار دادن مردم یمن و تهدید علیه کشتیرانی بین‌المللی و کشورهای همسایه شود.

وزارت خارجه سعودی همچنین اقدام آمریکا در تروریستی خواندن گروه شبه‌نظامی حوثی را در راستای حمایت از تلاش‌های سیاسی کنونی و روند به موفقیت رساندن آن دانسته که رهبران گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران را به طور جدی به بازگشت به سر میز رایزنی‌های سیاسی مجبور خواهد کرد.

این وزارتخانه همچنین بر حمایت پادشاهی عربی سعودی از تلاش‌های مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن و پیشنهادهای او برای پایان دادن به بحران این کشور و دستیابی به راهکار سیاسی فراگیر بر اساس مرجع‌های سه‌گانه تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم