.
.
.

ایران: به دلیل تحریم‌های چند ساله آمریکا 200 میلیارد دلار خسارت دیدیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس ایران در سخنانی گفته است که کشورش نزدیک به 200 میلیارد دلار به دلیل تحریم‌های چند سال زیان دیده است.

ابوالفضل عمویی گفت: «در حال حاضر «رفع تحریم‌ها در برجام مهم‌ترین موضوع است» که اگر تحریم‌ها رفع نشود ادامه انجام تعهدات برجامی بی‌معنا است».

به گزارش ایسنا عمویی گفت: «مهم‌ترین موضوع ما رفع تحریم‌ها است و بازگشت به برجام موضوع اصلی ما نیست. در این مسیر نیز موضع ما روشن است، مبنی بر این‌که ما در موضوع برنامه دفاعی ازجمله موشکی به‌هیچ‌عنوان مذاکره نخواهیم کرد چون این مورد از مسائل حیاتی ما است. در بحث منطقه‌ای نیز طرف مقابل را صاحب صلاحیت نمی‌دانیم که بتواند درباره‌ مسئله منطقه اظهار نظر کند».

این مقام ایرانی اظهار داشت که مسئله اصلی ایران پرداخت خساراتی است که در چند سالگذشته بر اثر تحریم‌های آمریکا بر تهران وراد شده است.

گفتنی است که وزارت دادگستری آمریکا 7 میلیون دلار دارایی رژیم ایران در امارات متحده عربی را به نفع قربانیان تروریسم دولتی توقیف کرد .

توقیف هفت میلیون دلار از دارایی‌های ایران با همکاری مقام‌های قضائی امارات، گرجستان و کره جنوبی انجام‌ شده است.

به گزارش روزنامه جهان صنعت، چین با 20 میلیارد دلار، هند با 7 میلیارد دلار، کره جنوبی با 6 میلیارد دلار، عراق با 2 میلیارد دلار و ژاپن با یک و نیم میلیارد دلار، از جمله کشورهایی هستند که به دلیل شرایط سخت تحریم‌ها علیه ایران قادر به انتقال این مبالغ به تهران نیستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم